Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

02.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe54
Nietrzeźwi kierowcy8
01.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku10
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy2
30.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy6
28.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe32
Nietrzeźwi kierowcy21
27.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy17
26.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe56
Nietrzeźwi kierowcy5
25.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku29
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy9

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Ważne - informacja dot. postępowania w sprawie firmy LEX SUPERIOR SP. Z O.O.

  W związku z licznymi zapytaniami osób, które otrzymały od KANCELARII PRAWNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ LEX SUPERIOR SP. Z O.O. z siedzibą w Gdańsku przedsądowe wezwania do zapłaty, Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuję, że 31 grudnia 2014 roku postępowanie zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienie przestępstwa.Policjanci radzą, aby nie pozostawiać pisma bez odpowiedzi.

 2. Rekrutacja do służby w Policji

 3. Kierownictwo

 4. Dobór do Policji

 5. Kontakt

 6. Olsztyn: Podinsp. Marek Kuśmierczyk objął stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie

  Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, podinspektor Marek Kuśmierczyk z dniem 1 lipca br. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Komendant Kuśmierczyk będzie sprawował nadzór nad pionem prewencji. To doświadczony policjant, w służbie od 25 lat. Przez ostatnie 16 lat pracował w Sztabie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Z dniem dzisiejszym obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego policji w Olsztynie powierzono również kom. Grzegorzowi Krzyżanowskiemu.

 7. KWP/Olsztyn: Kontrola sklepów z "dopalaczami" w całym kraju. W Olsztynie zabezpieczono saszetki do badań

  Policjanci kryminalni z Warmii i Mazurach, biorąc udział w ogólnopolskich działaniach, wspólnie z inspektorem sanitarnym, o jednej godzinie weszli do 5 sklepów w województwie i przeszukali je pod kątem ujawnienia narkotyków. W Olsztynie policjanci skontrolowali także samochód jednego z pracowników sklepu, gdzie znaleźli i zabezpieczyli saszetki, w których mogą znajdować się narkotyki. 24-latek został zatrzymany i przesłuchany.

 8. Komendy

 9. Bartoszyce, Bisztynek: Policjanci wyjaśnili okoliczności zaginięcia 44-latka. Jego pracodawca mógł go zabić, a następnie pozbyć się ciała

  Policjanci prowadzili poszukiwania 44-letniego mężczyzny. Jego zaginięcie w kwietniu br. zgłosił kolega - policjant - którego zaniepokoiła nieobecność znajomego. Sprawa prowadzona była wielotorowo, nie wykluczano żadnej z wersji wydarzeń. Czynności policjantów wyjaśniły kulisy zaginięcia mężczyzny. Okazało się, że prawdopodobnie jego zniknięcie to efekt zabójstwa, a jego ciało, żeby ukryć zbrodnię, spalono. Policjanci zatrzymali troje podejrzanych. Na miejscu zdarzenia pracowały ekipy dochodzeniowo-śledcze, w tym biegli z laboratorium kryminalistycznego, którzy luminolem i światłem ultrafioletowym ujawniali plamy krwi sprzed kilku miesięcy. Czynności z udziałem zatrzymanych wykonywał Prokurator Rejonowy w Biskupcu. Dziś zapadną decyzje dotyczące zarzutów, za które odpowiedzą zatrzymani.

 10. KWP: Rozpoczyna się 72. Rajd Polski - pełna gotowość policjantów, funkcjonariuszy innych służb, rajdowców, kibiców oraz dziennikarzy

  Już dzisiaj rozpoczyna się najbardziej prestiżowe wydarzenie w sportach motorowych - 72 Rajd Polski – wielkie święto fanów motoryzacji. Od samego rana do Mikołajek zjeżdżają kibice i turyści z całego kraju i z zagranicy, aby podziwiać zmagania rajdowców. Skoro świt pełną gotowość do realizacji zadań zgłosili policjanci oraz funkcjonariusze innych formacji. Swoją działalność uruchomili także dziennikarze radiowi, internetowi oraz telewizyjni – nasi sojusznicy w promowaniu podczas Rajdu bezpiecznych zachowań.