Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

21.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy11
20.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach10
Kolizje drogowe46
Nietrzeźwi kierowcy13
19.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Kolizje drogowe86
Nietrzeźwi kierowcy6
18.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku17
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe74
Nietrzeźwi kierowcy6
17.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe38
Nietrzeźwi kierowcy4
16.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy10
15.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy7

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Dobór do Policji

 3. Kierownictwo

 4. Ostróda: Myśliwy postrzelony podczas zbiorowego polowania

  Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do postrzelenia 57-letniego myśliwego. Wszystko wydarzyło się podczas zbiorowego polowania na terenie gminy Dąbrówno. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kilku myśliwych oddało strzał w kierunku dzika. Nie wiadomo na razie, z której broni kula trafiła poszkodowanego. Wyjaśnią to prowadzone w tej sprawie czynności.

 5. Ełk: Skanował i drukował 100-złotowe banknoty – został zatrzymany

  Zarzut podrobienia i wprowadzenia do obrotu fałszywych pieniędzy usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Kalinowo. Mężczyzna został zatrzymany, gdy próbował w jednym z ełckich sklepów zapłacić wydrukowanymi przez siebie pieniędzmi. Okazało się, że już wcześniej zapłacił takimi pieniędzmi w dwóch innych sklepach. Może mu teraz grozić kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

 6. Kętrzyn: Włamał się do sklepu spożywczego, zjadł łakocie, wypił procentowy trunek i zasnął

  Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu Robertowi G. Jak wynika z materiału dowodowego zebranego przez policjantów, mężczyzna w Barcianach przy ul. Wojska Polskiego, wyłamując zamek w drzwiach wejściowych, dostał się do wnętrza sklepu. Łupem włamywacza padły batoniki oraz wódka. Okazało się, że nie uciekł daleko. Mężczyzna zasnął na piętrze klatki schodowej sklepu. „Śpiocha” obudzili policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz Robert G. odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 7. Ełk: Rzucił kamieniem w jadący samochód. Trafił do aresztu

  Ełccy policjanci zatrzymali 28-latka. Mężczyzna został złapany przez kierowcę suzuki, po tym jak rzucił kamieniem w jadący samochód. Dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzut umyślnego zniszczenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Region: Potrącenia pieszych. Policjanci apelują o ostrożność

  Policjanci apelują o ostrożność zarówno kierowców, jak i pieszych. Deszcz, mgły, szybko zapadający zmrok, mokra nawierzchnia – to nie najlepsze warunki drogowe. Tylko jednego weekendu do szpitali trafiło co najmniej 13 pieszych potrąconych przez auta. Nie w każdym przypadku kierowca był sprawcą. Do najpoważniejszego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika drogi doszło niedaleko Dywit. Tam 43-latek został potrącony przez samochód ciężarowy. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Policjanci w dalszym ciągu przypominają również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

 9. Komendy

 10. Nowy, 117 numer dwutygodnika "Informator"

  Rozmowa z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie na temat nowego „Porozumienia” z W-M ZW NSZZ Policjantów w Olsztynie; wywiad z Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji na temat Systemu Wczesnej Interwencji; spotkanie z Naczelnikiem Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie z okazji 50. urodzin; wspomnienia policjanta KWP w Olsztynie z berlińskiego maratonu, świąteczne życzenia i spotkania; działania profilaktyczne i sportowe; podziękowania za dobrą służbę - to główne tematy 117. numeru dwutygodnika „Informator”.