Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

30.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku28
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe31
Nietrzeźwi kierowcy19
29.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy8
28.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy13
27.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy16
26.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach16
Kolizje drogowe40
Nietrzeźwi kierowcy5
25.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku19
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy7
24.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe38
Nietrzeźwi kierowcy8

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Ostróda, Morąg: 2,5 tysiąca kontroli, 8 pijanych kierowców i zatrzymany poszukiwany. To wyniki działań „Lejek” przeprowadzonej na drogach powiatu

  W nocy z piątku na sobotę, ostródzcy policjanci przeprowadzili działania „Lejek”. Akcja została zorganizowana po to, by nie dopuścić do tego, żeby nietrzeźwi kierowcy wyjechali na drogi, stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych obecnych na drogach. Podczas działań kilkanaście patroli sprawdziło stan trzeźwości ponad 2,5 tysiąca kierowców. Spośród kontrolowanych, aż 8 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Pijany 23-latek próbował ratować się ucieczką. Teraz wszyscy zatrzymani poniosą konsekwencje karne swoich decyzji.

 3. Olsztyn: Policjanci pracują na rzecz bezpieczeństwa podczas Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej

  Spokojnie i bezpiecznie przebiega tegoroczny Puchar Świata w Siatkówce Plażowej „FIVB Beach Volleyball World Championships Mazury 2015”, który w tym roku zorganizowano na terenie plaży miejskiej w Olsztynie. W trakcie trwania imprezy nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych ani utrudnień na drogach. Od dzisiaj do niedzieli będą rozgrywane najważniejsze mecze, m.in. półfinały i finał Pucharu Świata. W tych dniach organizatorzy spodziewają się największej liczby kibiców. Dlatego policjanci apelują do mieszkańców Olsztyna i powiatu o korzystanie w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, rowerów, chodników dla pieszych. Ulica Sielska może być w tych dniach bardzo obciążona ruchem pojazdów, którymi będą podróżowali kibice.

 4. Dobór do Policji

 5. NMLub.: Usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem

  Nowomiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. 41-latce za popełnione przestępstwo grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 6. Kierownictwo

 7. Pow. mrągowski: Rajd i triathlon. Pamiętaj o zmianach organizacji ruchu

  Dzisiaj policjanci dbać będą o bezpieczeństwo uczestników Rajdu „Kormoran” odbywającego się w okolicy Mikołajek i triathlonu w Mrągowie. W związku z czym pamiętać należy o związanymi z tymi imprezami zmianami w organizacji ruchu. Nie jeździjmy na pamięć, tylko patrzmy na znaki, proszą policjanci.

 8. Kętrzyn, Elbląg: Razem w służbie, razem na podium. Najlepsze psy do wyszukiwania narkotyków i bomb pracują na Warmii i Mazurach

  W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończył się XV Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji. Po czterodniowych zmaganiach, poznaliśmy najlepsze drużyny i najlepszych przewodników psów służbowych w kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz w kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Policja z Warmii i Mazur ma powody do dumy, ponieważ w tym roku wicemistrzostwo w klasyfikacji drużynowej zajęła drużyna z KWP Olsztyn. Od pierwszego miejsca na podium drużynę z Warmii i Mazur dzielił 1 punkt. To nie jedyny sukces policyjnych przewodników i ich czworonogów. Etaż, który „pracuje nosem jak odkurzacz” jest w swojej dziedzinie najlepszy w kraju, a drugi w klasyfikacji ogólnej. Natomiast Grom odszukał materiały wybuchowe w około 30 sekund.

 9. NMLub.: 11-latka potrzebowała pomocy. Przyszła do policjantów

  Nietypowe zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji. Do budynku komendy zgłosiła się 11–latka, która nie wiedziała gdzie jest jej mama. Dziewczynka wiedziała jednak, gdzie może się zgłosić i poprosić o pomoc. Dzięki pomocy policjantów odnalazła mamę.

 10. Ostróda: 16-latek kierował ruchem. Policjanci wyjaśniają, kto mu na to pozwolił

  Ostródzcy policjanci zostali powiadomieni, że na jednej z dróg na terenie gminy Łukta młody mężczyzna kieruje ruchem w sposób stwarzający zagrożenie bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że ruchem kierował 16-letni chłopak. Pozostali pracownicy, którzy porządkowali drzewo w przydrożnym rowie, nie potrafili jednoznacznie określić, w jakiej firmie są zatrudnieni. Teraz policjanci ustalają, kto dopuścił do tego, że osoba nieuprawniona kierowała ruchem.