Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

28.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy13
27.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy16
26.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach16
Kolizje drogowe40
Nietrzeźwi kierowcy5
25.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku19
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy7
24.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe38
Nietrzeźwi kierowcy8
23.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku25
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Kolizje drogowe24
Nietrzeźwi kierowcy11
22.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy10

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. KWP: Zabił 22-latka – w kilkanaście godzin policjanci namierzyli sprawcę w blisko 2-milionowym mieście i udaremnili jego ucieczkę do Wielkiej Brytanii

  Policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Giżycka na terenie Warszawy zatrzymali mieszkańca Ostrołęki, który w jednym z giżyckich lokali zadał śmiertelne uderzenie stalowym barowym stołkiem w tył głowy 22-latka. Po ustaleniu, że 31-latek uciekł z rodzinnego miasta, policjantom wystarczyło zaledwie kilkanaście godzin, aby zdemaskować jego kryjówkę w blisko 2-milionowym mieście. Kryminalni zastali totalnie zaskoczonego mężczyznę w jednym z wynajmowanych mieszkań. Szybka realizacja udaremniła ucieczkę już spakowanego i czekającego na transport do Wielkiej Brytanii Artura S. Dzisiaj usłyszał zarzut zabójstwa.

 3. Region: Ostatni weekend wakacji. Przed wypoczynkiem jeszcze raz zobacz spot policji promujący bezpieczne zachowania nad wodą. To konieczne, bo analizy utonięć są zatrważające

  Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Słoneczna pogoda, wiele imprez sportowych i artystycznych w regionie przyciągnie nad jeziora wielu wypoczywających. Dlatego policjanci jeszcze raz chcą przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa. To konieczne, bo analiza dotychczasowych utonięć, szczególnie brak rozsądku w zachowaniu dorosłych ludzi, może przerażać.

 4. Dobór do Policji

 5. Nidzica: Zginął pieszy potrącony na S-7

  Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego. Zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej nr 7 koło Nidzicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna chcą przejść na drugą stronę jezdni wtargnął wprost pod osobowego renaulta. Pieszy zginął na miejscu. Przez 4 godziny trwały utrudnienia w ruchu.

 6. Kierownictwo

 7. Olsztyn: Policjanci pracują na rzecz bezpieczeństwa podczas Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej

  Spokojnie i bezpiecznie przebiega tegoroczny Puchar Świata w Siatkówce Plażowej „FIVB Beach Volleyball World Championships Mazury 2015”, który w tym roku zorganizowano na terenie plaży miejskiej w Olsztynie. W trakcie trwania imprezy nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych ani utrudnień na drogach. Od dzisiaj do niedzieli będą rozgrywane najważniejsze mecze, m.in. półfinały i finał Pucharu Świata. W tych dniach organizatorzy spodziewają się największej liczby kibiców. Dlatego policjanci apelują do mieszkańców Olsztyna i powiatu o korzystanie w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, rowerów, chodników dla pieszych. Ulica Sielska może być w tych dniach bardzo obciążona ruchem pojazdów, którymi będą podróżowali kibice.

 8. Kontakt

 9. KWP: Zabezpieczyli kilogram marihuany – 31-latek wpadł podczas zasadzki

  Policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie zatrzymali 31-latka, który przewoził znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas zasadzki na jednej z dróg w powiecie piskim. Na tylnej kanapie auta, obok siedzącego amstafa policjanci znaleźli blisko kilogram marihuany. Podejrzany usłyszał zarzut skutkujący karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 10. Ważne - informacja dot. postępowania w sprawie firmy LEX SUPERIOR SP. Z O.O.

  W związku z licznymi zapytaniami osób, które otrzymały od KANCELARII PRAWNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ LEX SUPERIOR SP. Z O.O. z siedzibą w Gdańsku przedsądowe wezwania do zapłaty, Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuję, że 31 grudnia 2014 roku postępowanie zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienie przestępstwa.Policjanci radzą, aby nie pozostawiać pisma bez odpowiedzi.