Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

26.06.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku34
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy24
25.06.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku38
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe46
Nietrzeźwi kierowcy17
24.06.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe84
Nietrzeźwi kierowcy4
23.06.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe62
Nietrzeźwi kierowcy7
22.06.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku29
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe65
Nietrzeźwi kierowcy16
21.06.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku18
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe52
Nietrzeźwi kierowcy8
20.06.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Kolizje drogowe60
Nietrzeźwi kierowcy8

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Dobór do Policji

 2. Rekrutacja do służby w Policji

 3. Region: Tragiczne zdarzenia na wodach Warmii i Mazur. Utonięcia i pożar łodzi

  Początek wakacji – choć pod względem pogody idealny dla osób wypoczywających nad wodami Warmii i Mazur - niestety przyniósł także ze sobą tragiczne zdarzenia, które kosztowały życie sześciu osób. W pożarze łodzi na Kanale Elbląskim zginęła 35-latka i jej 8-letnia córka. Policjanci wyjaśniają przyczyny tego tragicznego zdarzenia, a także okoliczności utonięcia czterech osób.

 4. Kierownictwo

 5. Olsztyn/Olsztynek: Wypadek na torach – młoda kobieta z poważnymi obrażeniami

  Policjanci ustalają tożsamość kobiety, a także wszystkie okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie pociągu relacji Działdowo–Olsztyn. Młoda kobieta mimo licznych obrażeń ciała, była przytomna, gdy zabierało ją lotnicze pogotowie ratunkowe. Ruch kolejowy odbywa się bez utrudnień.

 6. Lidzbark Warm.: Śmiertelny wypadek w okolicy Karbowa

  Policjanci pracowali na miejscu tragicznego wypadku drogowego na trasie Orneta–Dobre Miasto. 59–letnia kobieta, która sama jechała samochodem zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Niestety zginęła na miejscu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 7. KWP: 18-latek podejrzany o podwójne zabójstwo w Jawtach Wielkich w rękach policjantów

  Miesiąc – dokładnie tyle mija od wydarzeń, które wstrząsnęły miejscowością w powiecie iławskim. Ciała 86-letniej kobiety i jej 61-letniego syna zostały wtedy znalezione na ich posesji w Jawtach Wielkich przez sąsiada. Śledczy nie mieli wątpliwości, że doszło do zabójstwa. Przed policjantami zostało postawione trudne zadanie ustalenia okoliczności zdarzenia i zatrzymania jego sprawcy. Po miesiącu wymagającej i intensywnej pracy zatrzymali młodego mężczyznę. Podejrzany 18-latek usłyszał zarzuty zabójstwa.

 8. Kontakt

 9. Elbląg: Dzik jest dziki…, ale nie jest zły. Jak się zachować gdy spotkamy na osiedlu dzika. Obalamy mity i uczymy bezpiecznych zachowań.

  Nietypowa interwencja policyjna miała miejsce dzisiaj na elbląskim osiedlu Nad Jarem. Funkcjonariusze zagonili do lasu trzy dorosłe dziki, które biegały ulicami w poszukiwaniu jedzenia. Na szczęście akcja zakończyła się szczęśliwie dla ludzi i dla zwierząt. Podobnych interwencji policjanci odnotowują w roku kilkadziesiąt. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać w zetknięciu z dzikiem.

 10. Nowy, 143 numer dwutygodnika "Informator"

  Insp. Tomasz Klimek o bezpieczeństwie na Warmii i Mazurach m.in. w aspekcie zagrożeń terrorystycznych; sierż. sztab. Piotr Jagaczewski o zasadach postępowania w przypadku ujawnienia lub otrzymania niebezpiecznego przedmiotu lub urządzenia; mł. insp. Andrzej Skol nowo powołany Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie o swojej pracy i zainteresowaniach; sukcesy funkcjonariuszy w konkursach i turniejach zawodowych i sportowych; podziękowania za dobrą służbę - to główne tematy nowego wydania "Informatora".