Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Statystyki dnia

21.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach19
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy15
20.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe34
Nietrzeźwi kierowcy19
19.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku29
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe42
Nietrzeźwi kierowcy16
18.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe60
Nietrzeźwi kierowcy14
17.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe58
Nietrzeźwi kierowcy11
16.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku30
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy23
15.07.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku27
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe52
Nietrzeźwi kierowcy16

Ważne skróty

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Najczęściej czytane

 1. KWP: Wojewódzkie obchody Święta Policji

  W Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji i 95. rocznicy powstania Polskiej Policji. Uroczystość była okazją do uhonorowania ponad 1460 osób. W gronie tym byli odznaczeni, awansowani i ci, np. przedstawiciele lokalnych samorządów, którzy poprzez swoją działalność pozytywnie wpływają na funkcjonowanie Policji. Było mnóstwo życzeń, gratulacji, uśmiechów i kwiatów. Gośćmi policjantów podczas uroczystości były ich rodziny, ale także mieszkańcy Olsztyna.

 2. Rekrutacja do służby w Policji

 3. KWP: St. post. Karol Malinowski oraz post. Marcin Kłosowski okazali się najlepsi

  W obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Strzelnicy Garnizonowej do wspólnej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2014” stanęło blisko 21 najlepszych par funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych z Warmii i Mazur. Głównym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim mieli do zaliczenia 3 konkurencje: test wiedzy, sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz sprawdzian sprawności fizycznej. Najlepiej poradzili sobie policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego i to oni razem z policjantami z Bartoszyc będą reprezentować nasze województwo w finale w Słupsku.

 4. Dobór do Policji

 5. Kierownictwo

 6. Olsztyn, Biskupiec: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

  Policjanci z Biskupca wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na jednej z ulic Biskupca. 67-latek siedzący za kierownicą renault śmiertelnie potrącił przechodzących przez jezdnię 48-latnią kobietę i 39-latniego mężczyznę.

 7. KWP: Najważniejszy puchar został w Olsztynie

  Zakończył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Wzięło w nim udział 13 drużyn, z całej Polski. Po zaciętym boju z policjantami z Warszawy wygrała drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jak powiedział nadinsp. Józef Gdański podsumowując sportowe zmagania i zapowiadając kolejny turniej, „Drużyny będą się musiały sporo napracować, żeby w przyszłym roku odebrać trofeum moim policjantom”.

 8. Bartoszyce: Policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa dwójki nastoletnich dzieci

  Właściwe zabezpieczenie psa oraz poddanie go szczepieniom przeciwko wściekliźnie to podstawowe obowiązki jego właściciela. Mimo stosowanych zabezpieczeń często dochodzi do pogryzień. Czy winę w takiej sytuacji ponosi tylko jego właściciel? Czy też bawiące się dzieci nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, drażnią zwierzę i dochodzi go tragedii? Bartoszyccy policjanci wyjaśniają okoliczności właśnie takiego zdarzenia.

 9. Komendy

 10. Gołdap: Szli ulicami miasta z półmetrową rośliną konopi indyjskiej

  Gołdapscy policjanci zatrzymali 18 i 21-latka, którzy szli ulicami miasta niosąc doniczkę z półmetrową rośliną konopi indyjskiej. Gołdapianie usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.