Menu przedmiotowe:
Galeria
11
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów oraz wręczenie odznaczeń 2012KWP - Komenda Powiatowa Policji w Działdowie

                         

   KOMENDA POWIATOWA POLICJI 
                W  DZIAŁDOWIE
                                   

                ul. Grunwaldzka 8

                13-200 Działdowo 


  adres e-mail KPP Działdowo:

komendant@dzialdowo.ol.policja.gov.pl


Telefony kontaktowe:

Sekretariat Komendanta Powiatowego Policji

( 23) 6980211

Komisariat Policji w Lidzbarku

(23) 6960300

Sekretariat - Naczelnik Wydziału Prewencji i RD  KPP

(23) 6980241

Sekretariat - Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP

(23) 6980231

Zespół ds. Skarg i Wniosków, Kadr i Szkolenia

(23) 6980225

Posterunek Policji w Rybnie

(23) 6966007

Oficer Dyżurny KPP

(23) 6980200

fax (23) 6980205

Telefony alarmowe:

997,   kom.112

Komunikaty
04.10.2013 - List ministra Sienkiewicza do funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Policji

KGP

List ministra Bartłomieja Sienkiewicza do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji

Data publikacji : 03.10.2013

- Chcę podkreślić, że nigdy nie było moją intencją doprowadzić do sytuacji, w której Wy – formacja działającą w tak szlachetnych celach – lub Wasze rodziny poczujecie się urażeni - napisał w liście do policjantów Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz w związku z publikacją w "Gazecie Wyborczej" artykułu "Przy uchu Tuska".

Drogie Funkcjonariuszki, Drodzy Funkcjonariusze,

W związku z publikacją w dniu 2 października na łamach Gazety Wyborczej artykułu pt. „Przy uchu Tuska”, którego fragmenty wywołały Wasze oburzenie, pragnę w kilku zdaniach wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Fragment artykułu „(…)podobnie jak zmiana mentalności policjantów, którzy, sami często [pochodzą – przyp. aut.] z patologicznych rodzin, nie potrafią właściwie zareagować na przemoc” nie jest cytatem moich słów, lecz nieprecyzyjnym omówieniem wypowiedzi, wyrwanym z szerszego kontekstu. Ufam, że jego zrozumienie rozwieje Państwa wątpliwości co do moich intencji. Chcę bowiem podkreślić, że nigdy nie było moją intencją doprowadzić do sytuacji, w której Wy – formacja działającą w tak szlachetnych celach – lub Wasze rodziny poczujecie się urażeni.

Wielu z nas, Polaków, styka się osobiście z nieszczęściem różnego typu przemocy domowej – wśród sąsiadów, znajomych, bliższej i dalszej rodziny. Problem ten rozciąga się w poprzek wszystkich grup zawodowych i społecznych, nie omija również osób znanych i sławnych. Tymczasem doświadczenie na własnej skórze tego nieszczęścia może dodatkowo utrudniać działanie w wyjątkowo ciężkiej sytuacji, jaką dla każdego Policjanta i Policjantki – niezależnie od ich osobistej historii – jest interwencja domowa. Wdrażane obecnie kwestionariusz szacowania ryzyka w sytuacji przemocy domowej i algorytm działania mają stanowić pomoc dla tych z Państwa, którzy w trakcie interwencji domowej podejmują trudne decyzje rzutujące na los rodziny dotkniętej przemocą. Taka obiektywizacja procesu decyzyjnego może okazać się szczególnie pomocna dla Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy, którzy nieszczęśliwie zetknęli się z problemem przemocy również we własnym życiu.

Chcę podkreślić, że darzę Państwa ogromnym szacunkiem i uznaniem za wykonywaną służbę. Nadmienić pragnę, że zawsze doceniałem Waszą pracę i zaangażowanie w pełnione obowiązki, które często wiążą się zagrożeniem Waszego życia lub zdrowia. Na forum publicznym wielokrotnie brałem Was w obronę, gdy niesłusznie byliście celem ataku. Nadzór nad Policją pozostaje dla mnie najwyższym zaszczytem.

Łączę wyrazy szacunku,

Bartłomiej Sienkiewicz

List ministra Bartłomieja Sienkiewicza

link do strony:  http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/90961,List-ministra-Bartlomieja-Sienkiewicza-do-funkcjonariuszek-i-funkcjonariuszy-Pol.html


19.09.2013 - RADARY ISKRA POZYTYWNIE PRZESZŁY TESTY

Ponad 400 radarowych mierników prędkości ISKRA jest na wyposażeniu Polskiej Policji. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy na co dzień do wyeliminowania z ruchu drogowego piratów. Przeprowadzone testy pokazały, że dokonując pomiaru zgodnie z instrukcją, urządzenia rzetelnie pokazują prędkość. Z podobnie działających urządzeń korzystają policje innych krajów.

Zakupione mierniki są nowoczesnym sprzętem, posiadającym bardzo dobre parametry pracy, z których głównymi są: niewielkie wymiary oraz masa, czas pomiaru (0,17 s), zakres pomiaru od 10 do 240 km/h, gotowość do pomiaru w niecałe 3 sekundy, możliwość dokonywania pomiaru z jadącego pojazdu, co oznacza że można korzystać z niego także w czasie pościgu. Pomiaru można dokonać przez szybę samochodu, wybrać do kontroli pojazd najszybciej jadący w grupie, a co ważne - niepotrzebne jest urządzeniom dodatkowe źródło zasilania, co daje możliwość namierzania pojazdu np. z wiaduktu czy innego miejsca, dostępnego jedynie dla patroli pieszych. Atutem radaru jest także to, że dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań, jest trudny do wykrycia przez antyradary.

Radary te, jako urządzenia pomiarowe, posiadają decyzje zatwierdzenia typu, wydane przez Prezesa Głównego Urzędu Miar.  Główny Urząd Miar jako jedyna instytucja w Polsce bada wszystkie pomiarowe, w tym także radary, które mają być użytkowane na terytorim Polski oraz wystawia dokumenty dopuszczające do tego. Ponadto wszystkie, otrzymane przez Policję pisma, potwierdzają możliwość korzystania z tego typu urządzeń w naszym kraju. Potwierdzają także, że spełniają one wszelkie wymagania zawarte w polskim prawie.

W związku z nieuzasadnionymi zastrzeżeniami, dotyczącymi rzetelności pomiaru radarem ISKRA, Komendant Główny Policji zlecił przeprowadzenie testów sprawdzających te urządzenia. W wielu różnych sytuacjach, policjanci sprawdzali odczyty radarów. Zmierzona prędkość zawsze odzwierciedlała tę realną prędkość, osiąganą w danym momencie przez pojazd.

Ważne jest by, korzystając z radaru, stosować się do zaleceń jego producenta, określonych w instrukcji użytkowania. Nie popełniono by wówczas błędów, które pojawiły się chociażby w materiale wyemitowanym w TVN24.

Treść artykułu oraz filmy obrazujące wyniki przeprowadzonego testu znajdziecie na stronie KGP. Link do strony: http://www.policja.pl/portal/pol/1/90337/Radary_ISKRA_pozytywnie_przeszly_testy.html


12.06.2013 - Policja ostrzega przed oszustwami zwianymi z cyfryzacją telewizji

W związku z wyłączeniem nadajnika analogowego w Olsztynie w dniu 17 czerwca 2013 r. możliwy będzie jedynie odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. W powiecie działdowskim dotyczy to terenu miasta Działdowo oraz gmin Działdowo, Iłowo Osada oraz Rybno. Działdowscy policjanci ostrzegają przed oszustami i nieuczciwymi dostawcami oferującymi urządzenia odbioru sygnału cyfrowego. Należy z dużą rozwagą podchodzić do wszelkich ofert kupna i podpisywania umów w tym zakresie, szczególnie oferowanych przez osoby przychodzące bezpośrednio do naszych domów. Najczęściej ofiarami naciągaczy są osoby w starszym wieku i mieszkające samotnie. 

Nie dajmy się oszukać, rozmawiajmy na ten temat z naszymi bliskimi i korzystajmy ze sprawdzonych punktów sprzedaży.

Jeżeli stałeś się ofiarą oszusta lub zauważyłeś podejrzane osoby oferujące sprzedaż takich urządzeń zadzwoń pod numer alarmowy 997 lub 112.


10.06.2013 - KGP: Rusza Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
1 czerwca rusza Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. W godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września w godzinach 08:00-22:00 turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.więcej »


10.06.2013 - KGP: Nowe przepisy dotyczące środków przymusu bezpośredniego i broni palnej
Zmieniły się przepisy dot. użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zmiana dotyczy kilkudziesięciu służb mundurowych w Polsce, w tym oczywiście Policji. W związku z tym w KGP przygotowano opracowanie, które przybliża te zmiany. więcej


27.05.2013 - KGP: Nowe logo Policji

Na konferencji w MSW zostało przedstawione nowe logo Policji. Konkurs na znak graficzny to jeden z etapów programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. W ramach programu będą remontowane istniejące komendy i komisariaty oraz wybudowane zostaną nowe obiekty policyjne. Program będzie realizowany w latach 2013-15, a jego budżet wynosi około 1 mld zł. więcej » 


08.04.2013 - Europejski program Hercule II 2007 - 2013 - szkolenie policjantów, funkcjonariuszy Izby Celnej oraz pracowników naukowych

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie jest beneficjentem projektu Hercule II 2007 – 2013 współfinansowanego przez Unię Europejską. Program ten jest wdrażany przez Komisję Europejską oraz Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). W ramach projektu zostanie przeprowadzone szkolenie, w którym udział wezmą policjanci z różnych województw, funkcjonariusze Izby Celnej oraz pracownicy naukowi. Głównym jego celem jest wymiana doświadczeń między służbami, w których kompetencjach leży troska o bezpieczeństwo finansowe Unii Europejskiej, m.in. w zakresie przedstawienia najlepszych rozwiązań, wypracowania dobrych praktyk, a także nabycie umiejętności praktycznych w obszarze rozpoznawania i zwalczania przestępczości na szkodę Unii Europejskiej, przeciwko własności przemysłowej i przestępczości przemytu i podrabiania papierosów. Podobnie, niezwykle ważnym aspektem projektu jest również ulepszenie metod i narzędzi zwalczania i zapobiegania przestępczości, wspieranie możliwości operacyjnych zwalczania nadużyć finansowych na szkodę UE.więcej

 


08.01.2013 - OSTRZEŻENIE PRZEDALKOHOLEM NIEZNANEGO POCHODZENIA

W związku z przypadkami zatruć metanolem, do których doszło na terenie Polski Główny Inspektor Sanitarny ponownie ostrzega przed spożywaniem wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia, jak również wszelkiego rodzaju płynów zawierających alkohol, gdyż mogą one zawierać metanol w ilościach zagrażających życiu lub zdrowiu. W naszym województwie na szczęście nie odnotowano jeszcze przypadków zatrucia alkoholem metylowym. Mimo tego ostrzegamy przed spożywaniem alkoholu kupionego m.in. na bazarach.więcej »


Aktualności:
 23.04.2014 - Ełk: Chciał załatwić koleżance dzień wolnego od szkoły - sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany na lotnisku w Warszawie [KWP]

Ełccy policjanci na  lotnisku w Warszawie przejęli od funkcjonariuszy Straży Granicznej 31-latka deportowanego ze Szwecji. Mężczyzna jest podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. W styczniu br. 31-latek zawiadomił Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu bomby w Zespole Szkół nr 1 w Ełku. W czasie akcji ewakuowano 425 osób. W wyniku sprawdzenia obiektu nie znaleziono ładunku wybuchowego. Mężczyzna już usłyszał prokuratorski zarzut. 31-latek tłumaczył, że w ten sposób chciał załatwić swojej koleżance dzień wolny od zajęć szkolnych. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 23.04.2014 - Olsztyn: Księgowa z supermarketu wystawiała "lewe" faktury. Sklep stracił 70 000 złotych [KWP]

Nawet 70 000 złotych stracił jeden z olsztyńskich supermarketów. Wszystko  za sprawą nieuczciwej księgowej, która od 2012 roku wystawiała podwójne faktury za wykonanie tych samych usług. Kobieta złożyła zeznania i przyznała się do zarzucanych jej czynów. Jak powiedziała 32-letnia Agnieszka T., do  nieuczciwej działalności pchnęła ją  trudna sytuacja materialna. Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 23.04.2014 - Szczytno: Kilkanaście minut po rozboju zatrzymali sprawców. Dwóch braci zostało już tymczasowo aresztowanych [KWP]

Kara do 12 lat  pozbawienia wolności grozi dwóm braciom w wieku 18 i 27 lat. Mężczyźni nocą w parku przy ulicy Leyka zaatakowali dwóch przechodniów. Najpierw poprosili ich o papierosa, a następnie gdy ci zaczęli odchodzić pobili ich. Łupem braci stał się telefon komórkowy i 40 złotych. Policjanci kilkanaście minut po zgłoszeniu zatrzymali pijanych napastników. Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju. Wczoraj sąd aresztował braci na trzy miesiące.

więcej » 
 23.04.2014 - Kętrzyn: Wtargnął do mieszkania i napadł na 65-latka. Napastnik tymczasowo aresztowany [KWP]

Na wniosek policji i prokuratury  miejscowy sąd rejonowy aresztował na 3 miesiące 30-letniego Marcina G. Podejrzany wywarzając drzwi w jednym z mieszkań na terenie Kętrzyna wtargnął do lokalu i dotkliwie pobił 65-letniego mężczyznę. 30-latek z kieszeni spodni pokrzywdzonego ukradł 190 złotych. Teraz Marcin G. odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

więcej » 
 23.04.2014 - Iława: Zadzwoniła, bo miała bić ją matka. Jak się okazało, kobieta była pijana, a pod opieką miała czworo dzieci [KWP]

Iławscy policjanci interweniowali w jednym z tamtejszych mieszkań po tym, jak zadzwoniła 13-letnia dziewczyna twierdząc, że bije ją matka. Jak się okazało, 32-latka była pod wpływem alkoholu, a pod opieką miała czworo swoich dzieci w wieku od 7 miesięcy do 13 lat. O zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-22
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 24
2. Wypadki drogowe: 4
    - ranni: 8
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 47
4. Nietrzeźwi kierowcy: 17
Ostatnia aktualizacja: 2013-10-30
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.