Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

29.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy8
28.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy13
27.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy16
26.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach16
Kolizje drogowe40
Nietrzeźwi kierowcy5
25.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku19
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy7
24.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe38
Nietrzeźwi kierowcy8
23.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku25
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach13
Kolizje drogowe24
Nietrzeźwi kierowcy11

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Nidzica: Zginął pieszy potrącony na S-7

  Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego. Zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej nr 7 koło Nidzicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna chcą przejść na drugą stronę jezdni wtargnął wprost pod osobowego renaulta. Pieszy zginął na miejscu. Przez 4 godziny trwały utrudnienia w ruchu.

 3. Olsztyn: Policjanci pracują na rzecz bezpieczeństwa podczas Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej

  Spokojnie i bezpiecznie przebiega tegoroczny Puchar Świata w Siatkówce Plażowej „FIVB Beach Volleyball World Championships Mazury 2015”, który w tym roku zorganizowano na terenie plaży miejskiej w Olsztynie. W trakcie trwania imprezy nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych ani utrudnień na drogach. Od dzisiaj do niedzieli będą rozgrywane najważniejsze mecze, m.in. półfinały i finał Pucharu Świata. W tych dniach organizatorzy spodziewają się największej liczby kibiców. Dlatego policjanci apelują do mieszkańców Olsztyna i powiatu o korzystanie w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, rowerów, chodników dla pieszych. Ulica Sielska może być w tych dniach bardzo obciążona ruchem pojazdów, którymi będą podróżowali kibice.

 4. Dobór do Policji

 5. Kierownictwo

 6. KWP: Podejrzany o zabójstwo 22-latka aresztowany na 3 miesiące

  Decyzją sądu na 3 miesiące aresztowany został 31-latek podejrzany o zabójstwo 22-latka. Mieszkaniec Ostrołęki w jednym z giżyckich lokali zadał śmiertelne uderzenie stalowym barowym stołkiem w tył głowy młodego mężczyzny. Policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Giżycka zatrzymali Artura S. na terenie Warszawy. Po ustaleniu, że 31-latek uciekł z rodzinnego miasta, policjantom wystarczyło zaledwie kilkanaście godzin, aby zdemaskować jego kryjówkę w blisko 2-milionowym mieście. Kryminalni zastali totalnie zaskoczonego mężczyznę w jednym z wynajmowanych mieszkań. Szybka realizacja udaremniła jego ucieczkę z kraju.

 7. KWP: Przed nami ostatni weekend wakacji. Policjanci życzą bezpiecznych powrotów

  Przed nami ostatni weekend wakacji. Na drogach regionu większy ruch, a co za tym idzie duża aktywność policyjnej drogówki. Policjanci ruchu drogowego będą pomagać bezpiecznie dotrzeć do celu. Na co będą zwracać uwagę, opowiedział szczegółowo mł.insp. Robert Zalewski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami dotyczącego bezpieczeństwa na drogach.

 8. Region: Ostatni weekend wakacji. Przed wypoczynkiem jeszcze raz zobacz spot policji promujący bezpieczne zachowania nad wodą. To konieczne, bo analizy utonięć są zatrważające

  Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Słoneczna pogoda, wiele imprez sportowych i artystycznych w regionie przyciągnie nad jeziora wielu wypoczywających. Dlatego policjanci jeszcze raz chcą przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa. To konieczne, bo analiza dotychczasowych utonięć, szczególnie brak rozsądku w zachowaniu dorosłych ludzi, może przerażać.

 9. Kontakt

 10. NMLub.: Usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem

  Nowomiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. 41-latce za popełnione przestępstwo grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.