Menu przedmiotowe:
Galeria
7
Prezydent Miasta Ełku nagrodził policjantów.KWP - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Komenda Powiatowa Policji w Ełku
ul.Chopina 10, 19-300 Ełk

Telefony: 997, 87 621 82 00, 87 621 82 12

    Fax: 87 621 82 05

Telefon zaufania: 87 621 81 80

Adres e-mail: dyzurny@elk.ol.policja.gov.pl

 Wojewódzkie Centrum Monitorowania Pracy Policji:
0 800 339 202

Alarmowy numer sms dla osób głuchoniemych

692 930 042

Komunikaty
19.09.2013 - KGP: Radary Iskra pozytywnie przeszły testy

Ponad 400 radarowych mierników prędkości ISKRA jest na wyposażeniu Polskiej Policji. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy na co dzień do wyeliminowania z ruchu drogowego piratów. Przeprowadzone testy pokazały, że dokonując pomiaru zgodnie z instrukcją, urządzenia rzetelnie pokazują prędkość. Z podobnie działających urządzeń korzystają policje innych krajów.

więcej » 

05.08.2013 - Przestępczość na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej...
Przestępczość na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej w aspekcie prawnym i praktycznym – konsekwencje ekonomiczne, podłoże społeczne, taktyka, zwalczanie.

03.07.2013 - BEZPIECZNE WAKACJE 2013

Szybkim tempem zbliża się okres, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy - pora urlopu i zasłużonego wypoczynku - wakacje. Aby, nic nie przysłoniło tej radości policjanci w całym województwie w ostatnich dniach roku szkolnego odwiedzają dzieci i młodzież przypominając zasady bezpiecznego zachowania oraz zagrożenia z jakimi mogą się spotkać. Wakacje to również czas, w którym wybierzemy się w dalekie podróże, zarówno własnymi środkami transportu, jak i autokarami. Dlatego również w tym zakresie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Wysyłając swoje dzieci na kolonie, zamówmy kontrole autobusu. Policjanci bardzo skrupulatnie sprawdzą stan techniczny i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości, uniemożliwią wyjazd takiemu pojazdowi. Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach działań "Bezpieczne wakacje" policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem na drogach i nad wodą. Już dzisiaj przestrzegamy o rozsądku podczas kąpieli w akwenach wodnych. Nie wchodźmy po alkoholu do wody.

więcej »


06.06.2013 - KGP: Nowe przepisy dotyczące środków przymusu bezpośredniego i broni palnej
Za kilka dni zmienią się przepisy dot. użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zmiana dotyczy kilkudziesięciu służb mundurowych w Polsce, w tym oczywiście Policji. W związku z tym w KGP przygotowano opracowanie, które przybliża te zmiany. więcej

27.05.2013 - Nowe logo Policji
Na konferencji w MSW zostało przedstawione nowe logo Policji. Konkurs na znak graficzny to jeden z etapów programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. W ramach programu będą remontowane istniejące komendy i komisariaty oraz wybudowane zostaną nowe obiekty policyjne. Program będzie realizowany w latach 2013-15, a jego budżet wynosi około 1 mld zł. więcej »

23.05.2013 - KGP: Policjanci walczą z przemocą w rodzinie

15 maja został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Rodzin. Jest to dobra okazja, aby poruszyć temat dotyczący przemocy w rodzinie. Funkcjonariusze, którzy zajmują się jej ofiarami niejednokrotnie poświęcają wiele, aby nieść im pomoc, bo jak sami mówią o swojej pracy – jest to służba drugiemu człowiekowi.

Policjanci bardzo angażują się w walkę z problem przemocy w rodzinie, jednak bez pomocy innych osób: sąsiadów, dalszej rodziny czy znajomych, nie jest możliwa odpowiednio szybka reakcja na krzywdę. Każdy sygnał otoczenia, że w rodzinie dzieje się coś złego, jest bardzo ważny – przerwanie zmowy milczenia, może pomóc uniknąć tragedii.

 Informacją o tym, że w danej rodzinie może dochodzić do przemocy jest procedura „Niebieskiej Karty”. W 2012 roku policjanci wypełnili 51 292 formularze „Niebieska Karta – A”, z czego 44 146 były to formularze wszczynające procedurę. Pokrzywdzonych przemocą w rodzinie w 2012 roku było 76 993 osób (przypadki, w których wszczynającymi procedurę „Niebieskiej Karty” byli policjanci). Większość ofiar to kobiety – 50 241. Przemocą w rodzinie dotknięta jest też bardzo duża grupa małoletnich – 19 172. Rzadziej zdarzają się sytuacje, kiedy to ofiarą przemocy pada mężczyzna – takich przypadków policjanci odnotowali w 2012 roku 7 850.Jeśli natomiast mówimy o sprawcach przemocy w rodzinie, to w zdecydowanej większości są to mężczyźni – 47 728. Kobiet podejrzewanych o stosowanie przemocy wobec członków rodziny było w 2012 roku 3 522, ale nie brakuje też przypadków nieletnich – 281.

Praca z osobami dotkniętymi przemocą w rodzinie, to jedna z tych, które wśród policjantów uważane są za najbardziej wymagające. Funkcjonariusze muszą w swoich działaniach wykazać się szerokim wachlarzem umiejętności – wiedzą z zakresu prawa, znajomością procedur, czy umiejętnością poradzenia sobie z agresją ze strony domowników. Jednak szczególnie ważna jest tu empatia i serdeczność. Policjant to człowiek, który czuje potrzebę niesienia pomocy drugiemu, jest gotowy do poświęceń i przedkłada potrzeby innych ponad swoje własne. Jednocześnie pełnieni funkcję psychologa, prawnika, powiernika, a nierzadko nawet przyjaciela. Godzina interwencji nie ma znaczenia, dlatego funkcjonariusze, którzy mają pod swoją opieką chociażby małoletnie ofiary przemocy, gotowi są spieszyć z pomocą o każdej porze. O swojej pracy mówią SŁUŻBA – 24 godziny na dobę.

Wśród funkcjonariuszy, którzy pracują z ofiarami przemocy w rodzinie, wskazać można także takich, którzy wyróżniają się na tle innych. Przynajmniej niektórym warto podziękować w sposób szczególny. Już od sześciu lat Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” organizuje konkurs pn. „Policjant, który mi pomógł”. To doskonała okazja, by wyróżnić policjantów wyjątkowo angażujących się we wszelkiego rodzaju działania, których celem jest zapobieganie przemocy w rodzinie. Co ważne, zgłoszenia do konkursu konkretnego policjanta nadsyłają do organizatorów te osoby, które uzyskały od niego pomoc, a także przedstawiciele organizacji i instytucji, z którymi on współpracuje. Dla zaangażowanego w swoją pracę policjanta, który poświęca się jej bez reszty, taki wyraz uznania ze strony osób, którym pomaga, jest największą nagrodą i wartością.
Więcej o konkursie na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl >


07.01.2013 - Ostrzeżenie przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia !!!
W związku z przypadkami zatruć metanolem, do których doszło na terenie Polski Główny Inspektor Sanitarny ponownie ostrzega przed spożywaniem wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia, jak również wszelkiego rodzaju płynów zawierających alkohol, gdyż mogą one zawierać metanol w ilościach zagrażających życiu lub zdrowiu. W naszym województwie na szczęście nie odnotowano jeszcze przypadków zatrucia alkoholem metylowym. Mimo tego ostrzegamy przed spożywaniem alkoholu kupionego m.in. na bazarach. więcej »
Aktualności:
 18.04.2014 - Ełk: Włamał się, wypił i najadł, a następnie zasnął z pilotem w rękach. Tak zastali go policjanci [KWP]

Ełccy policjanci, którzy pojechali na miejsce włamania, pod budynkiem znaleźli mężczyznę śpiącego z pilotem w rękach. Okazało się, że to 41-latek usiłował z salonu kosmetycznego ukraść telewizory i magnetofon. Nawet przygotował wszystko do wyniesienia z lokalu, jednak w międzyczasie urządził sobie małą ucztę. Usmażoną kiełbasę zapił alkoholem. I to właśnie ugaszone pragnienie spowodowało, że potrzeba snu okazała się silniejsza niż ucieczka z łupem. Jeszcze tego samego dnia sprawca włamania usłyszał zarzuty.

więcej » 
 18.04.2014 - Olecko: Trzy miesiące aresztu za oszustwo i płacenie fałszywymi banknotami [KWP]

Oleccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali kobietę, a następnie zapłacili jej za laptopa podrobionymi banknotami. Do policyjnego aresztu trafili Waldemar K. oraz Karol G. mieszkańcy Gołdapi. W konsekwencji podjętych działań prokurator przedstawił wspólnikom zarzut oszustwa i  puszczenia w obieg fałszywych środków płatniczych. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 18.04.2014 - ZPC KWP: Pomimo ciążących na nim wyroków, nadal oszukiwał. Zatrzymali go policjanci z ZPC-u [KWP]

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 44-latka poszukiwanego m.in. 4 listami gończymi. Robert K. ma zasądzonych kilka kar pozbawienia wolności m.in. za oszustwa, podrabianie dokumentów. Mężczyzna ukrywał się na terenie województwa mazowieckiego i pomimo ciążących na nim wyroków nadal prowadził w Internecie nielegalną działalność.

więcej » 
 18.04.2014 - Morąg: W centrum miasta strzelali z pistoletu hukowego. Grozi im kara nawet 5000 złotych grzywny [KWP]

Wnioskiem o ukaranie do sądu zakończyła się interwencja policjantów, którzy  zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, strzelających w centrum miasta z pistoletu. O tej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego jeden z policjantów, który będąc po służbie spacerował w pobliżu. Razem z policjantami, którzy natychmiast dotarli na miejsce, zatrzymano jednego z mężczyzn. Drugi próbował uciec, ale po chwili również trafił w ręce funkcjonariuszy. Okazało się, że mężczyźni byli pijani. Tłumaczyli, że broń jest hukowa, a oni chcieli tylko się „zabawić”. Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.

więcej » 
 18.04.2014 - Lidzbark Warm.: Plotka powodem pobicia 13-latki [KWP]

Orneccy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia, do którego doszło na terenie gminy. Po wyjściu z mieszkania na klatce schodowej 13-latka została skopana, szarpana za włosy i bita pięściami przez 16-latkę. Powodem agresji miała być plotka na temat agresorki, którą rzekomo przekazała nastolatka. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona doznała zasinień. Teraz o dalszym losie nieletniej mieszkanki powiatu zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-17
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 14
2. Wypadki drogowe: 6
    - ranni: 7
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 47
4. Nietrzeźwi kierowcy: 7
Ostatnia aktualizacja: 2013-10-18
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.