Menu przedmiotowe:
Galeria
1
Oddanie hołdu poległym w katastrofie pod Smoleńskiem pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta w EłkuKWP - Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Komenda Powiatowa Policji w Ełku
ul.Chopina 10, 19-300 Ełk

Telefony: 997, 87 621 82 00, 87 621 82 12

    Fax: 87 621 82 05

Telefon zaufania: 87 621 81 80

Adres e-mail: dyzurny@elk.ol.policja.gov.pl

 Wojewódzkie Centrum Monitorowania Pracy Policji:
0 800 339 202

Alarmowy numer sms dla osób głuchoniemych

692 930 042

Komunikaty
19.09.2013 - KGP: Radary Iskra pozytywnie przeszły testy

Ponad 400 radarowych mierników prędkości ISKRA jest na wyposażeniu Polskiej Policji. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy na co dzień do wyeliminowania z ruchu drogowego piratów. Przeprowadzone testy pokazały, że dokonując pomiaru zgodnie z instrukcją, urządzenia rzetelnie pokazują prędkość. Z podobnie działających urządzeń korzystają policje innych krajów.

więcej » 

05.08.2013 - Przestępczość na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej...
Przestępczość na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej w aspekcie prawnym i praktycznym – konsekwencje ekonomiczne, podłoże społeczne, taktyka, zwalczanie.

03.07.2013 - BEZPIECZNE WAKACJE 2013

Szybkim tempem zbliża się okres, na który wszyscy z utęsknieniem czekamy - pora urlopu i zasłużonego wypoczynku - wakacje. Aby, nic nie przysłoniło tej radości policjanci w całym województwie w ostatnich dniach roku szkolnego odwiedzają dzieci i młodzież przypominając zasady bezpiecznego zachowania oraz zagrożenia z jakimi mogą się spotkać. Wakacje to również czas, w którym wybierzemy się w dalekie podróże, zarówno własnymi środkami transportu, jak i autokarami. Dlatego również w tym zakresie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Wysyłając swoje dzieci na kolonie, zamówmy kontrole autobusu. Policjanci bardzo skrupulatnie sprawdzą stan techniczny i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości, uniemożliwią wyjazd takiemu pojazdowi. Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach działań "Bezpieczne wakacje" policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem na drogach i nad wodą. Już dzisiaj przestrzegamy o rozsądku podczas kąpieli w akwenach wodnych. Nie wchodźmy po alkoholu do wody.

więcej »


06.06.2013 - KGP: Nowe przepisy dotyczące środków przymusu bezpośredniego i broni palnej
Za kilka dni zmienią się przepisy dot. użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zmiana dotyczy kilkudziesięciu służb mundurowych w Polsce, w tym oczywiście Policji. W związku z tym w KGP przygotowano opracowanie, które przybliża te zmiany. więcej

27.05.2013 - Nowe logo Policji
Na konferencji w MSW zostało przedstawione nowe logo Policji. Konkurs na znak graficzny to jeden z etapów programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. W ramach programu będą remontowane istniejące komendy i komisariaty oraz wybudowane zostaną nowe obiekty policyjne. Program będzie realizowany w latach 2013-15, a jego budżet wynosi około 1 mld zł. więcej »

23.05.2013 - KGP: Policjanci walczą z przemocą w rodzinie

15 maja został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Rodzin. Jest to dobra okazja, aby poruszyć temat dotyczący przemocy w rodzinie. Funkcjonariusze, którzy zajmują się jej ofiarami niejednokrotnie poświęcają wiele, aby nieść im pomoc, bo jak sami mówią o swojej pracy – jest to służba drugiemu człowiekowi.

Policjanci bardzo angażują się w walkę z problem przemocy w rodzinie, jednak bez pomocy innych osób: sąsiadów, dalszej rodziny czy znajomych, nie jest możliwa odpowiednio szybka reakcja na krzywdę. Każdy sygnał otoczenia, że w rodzinie dzieje się coś złego, jest bardzo ważny – przerwanie zmowy milczenia, może pomóc uniknąć tragedii.

 Informacją o tym, że w danej rodzinie może dochodzić do przemocy jest procedura „Niebieskiej Karty”. W 2012 roku policjanci wypełnili 51 292 formularze „Niebieska Karta – A”, z czego 44 146 były to formularze wszczynające procedurę. Pokrzywdzonych przemocą w rodzinie w 2012 roku było 76 993 osób (przypadki, w których wszczynającymi procedurę „Niebieskiej Karty” byli policjanci). Większość ofiar to kobiety – 50 241. Przemocą w rodzinie dotknięta jest też bardzo duża grupa małoletnich – 19 172. Rzadziej zdarzają się sytuacje, kiedy to ofiarą przemocy pada mężczyzna – takich przypadków policjanci odnotowali w 2012 roku 7 850.Jeśli natomiast mówimy o sprawcach przemocy w rodzinie, to w zdecydowanej większości są to mężczyźni – 47 728. Kobiet podejrzewanych o stosowanie przemocy wobec członków rodziny było w 2012 roku 3 522, ale nie brakuje też przypadków nieletnich – 281.

Praca z osobami dotkniętymi przemocą w rodzinie, to jedna z tych, które wśród policjantów uważane są za najbardziej wymagające. Funkcjonariusze muszą w swoich działaniach wykazać się szerokim wachlarzem umiejętności – wiedzą z zakresu prawa, znajomością procedur, czy umiejętnością poradzenia sobie z agresją ze strony domowników. Jednak szczególnie ważna jest tu empatia i serdeczność. Policjant to człowiek, który czuje potrzebę niesienia pomocy drugiemu, jest gotowy do poświęceń i przedkłada potrzeby innych ponad swoje własne. Jednocześnie pełnieni funkcję psychologa, prawnika, powiernika, a nierzadko nawet przyjaciela. Godzina interwencji nie ma znaczenia, dlatego funkcjonariusze, którzy mają pod swoją opieką chociażby małoletnie ofiary przemocy, gotowi są spieszyć z pomocą o każdej porze. O swojej pracy mówią SŁUŻBA – 24 godziny na dobę.

Wśród funkcjonariuszy, którzy pracują z ofiarami przemocy w rodzinie, wskazać można także takich, którzy wyróżniają się na tle innych. Przynajmniej niektórym warto podziękować w sposób szczególny. Już od sześciu lat Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” organizuje konkurs pn. „Policjant, który mi pomógł”. To doskonała okazja, by wyróżnić policjantów wyjątkowo angażujących się we wszelkiego rodzaju działania, których celem jest zapobieganie przemocy w rodzinie. Co ważne, zgłoszenia do konkursu konkretnego policjanta nadsyłają do organizatorów te osoby, które uzyskały od niego pomoc, a także przedstawiciele organizacji i instytucji, z którymi on współpracuje. Dla zaangażowanego w swoją pracę policjanta, który poświęca się jej bez reszty, taki wyraz uznania ze strony osób, którym pomaga, jest największą nagrodą i wartością.
Więcej o konkursie na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl >


07.01.2013 - Ostrzeżenie przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia !!!
W związku z przypadkami zatruć metanolem, do których doszło na terenie Polski Główny Inspektor Sanitarny ponownie ostrzega przed spożywaniem wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia, jak również wszelkiego rodzaju płynów zawierających alkohol, gdyż mogą one zawierać metanol w ilościach zagrażających życiu lub zdrowiu. W naszym województwie na szczęście nie odnotowano jeszcze przypadków zatrucia alkoholem metylowym. Mimo tego ostrzegamy przed spożywaniem alkoholu kupionego m.in. na bazarach. więcej »
Aktualności:
 23.04.2014 - Ełk: Chciał załatwić koleżance dzień wolnego od szkoły - sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany na lotnisku w Warszawie [KWP]

Ełccy policjanci na  lotnisku w Warszawie przejęli od funkcjonariuszy Straży Granicznej 31-latka deportowanego ze Szwecji. Mężczyzna jest podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. W styczniu br. 31-latek zawiadomił Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu bomby w Zespole Szkół nr 1 w Ełku. W czasie akcji ewakuowano 425 osób. W wyniku sprawdzenia obiektu nie znaleziono ładunku wybuchowego. Mężczyzna już usłyszał prokuratorski zarzut. 31-latek tłumaczył, że w ten sposób chciał załatwić swojej koleżance dzień wolny od zajęć szkolnych. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 23.04.2014 - Ostróda: Sąd zatrzymał prawo jazdy 21-latce, która rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego [KWP]

Ostródzki sąd uznał za w pełni uzasadnioną decyzję policjantów o zatrzymaniu prawy jazdy 21-latki, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego, doprowadzając do kolizji trzech pojazdów. Policjanci ustalili, że 21-latka nie upewniając się, czy ma odpowiednią widoczność i miejsce do wyprzedzania zaczęła wykonywać ten manewr i doprowadziła do kolizji . Z kolei 56-latek, który w poniedziałek wielkanocny wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie, zapłaci 6 tysięcy złotych grzywny i przez 6 lat nie będzie miał prawa wsiąść za kierownicę.

więcej » 
 23.04.2014 - Olsztyn: Księgowa z supermarketu wystawiała "lewe" faktury. Sklep stracił 70 000 złotych [KWP]

Nawet 70 000 złotych stracił jeden z olsztyńskich supermarketów. Wszystko  za sprawą nieuczciwej księgowej, która od 2012 roku wystawiała podwójne faktury za wykonanie tych samych usług. Kobieta złożyła zeznania i przyznała się do zarzucanych jej czynów. Jak powiedziała 32-letnia Agnieszka T., do  nieuczciwej działalności pchnęła ją  trudna sytuacja materialna. Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 23.04.2014 - Szczytno: Kilkanaście minut po rozboju zatrzymali sprawców. Dwóch braci zostało już tymczasowo aresztowanych [KWP]

Kara do 12 lat  pozbawienia wolności grozi dwóm braciom w wieku 18 i 27 lat. Mężczyźni nocą w parku przy ulicy Leyka zaatakowali dwóch przechodniów. Najpierw poprosili ich o papierosa, a następnie gdy ci zaczęli odchodzić pobili ich. Łupem braci stał się telefon komórkowy i 40 złotych. Policjanci kilkanaście minut po zgłoszeniu zatrzymali pijanych napastników. Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju. Wczoraj sąd aresztował braci na trzy miesiące.

więcej » 
 23.04.2014 - Kętrzyn: Wtargnął do mieszkania i napadł na 65-latka. Napastnik tymczasowo aresztowany [KWP]

Na wniosek policji i prokuratury  miejscowy sąd rejonowy aresztował na 3 miesiące 30-letniego Marcina G. Podejrzany wywarzając drzwi w jednym z mieszkań na terenie Kętrzyna wtargnął do lokalu i dotkliwie pobił 65-letniego mężczyznę. 30-latek z kieszeni spodni pokrzywdzonego ukradł 190 złotych. Teraz Marcin G. odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-22
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 24
2. Wypadki drogowe: 4
    - ranni: 8
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 47
4. Nietrzeźwi kierowcy: 17
Ostatnia aktualizacja: 2013-10-18
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.