Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

27.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Kolizje drogowe47
Nietrzeźwi kierowcy11
26.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku41
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe27
Nietrzeźwi kierowcy23
25.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku25
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe62
Nietrzeźwi kierowcy11
24.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe61
Nietrzeźwi kierowcy11
23.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe53
Nietrzeźwi kierowcy11
22.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku19
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy8
21.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe59
Nietrzeźwi kierowcy11

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Dobór do Policji

 3. Kierownictwo

 4. Iława: W pożarze korytarza komendy nikt nie ucierpiał. Policjanci zatrzymali 27-letniego sprawcę zdarzenia. W dziecięcym łóżeczku uprawiał marihuanę

  Policjanci zatrzymali 27-latka, który miał oblać i podpalić drzwi prowadzące do wnętrza iławskiej jednostki. Na szczęście nikomu z obecnych w komendzie nic się nie stało. Sprawca uciekając z miejsca zdarzenia najpierw ukradł rower, potem chciał zabrać kluczyki taksówkarzowi, ostatecznie próbował uciekać hulajnogą. Dawid W. został zatrzymany. Trwają czynności dochodzeniowo-śledcze z jego udziałem. Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy, z której korzystał sprawca policjanci w dziecięcym łóżeczku znaleźli plantację nielegalnych konopi. Tylko za zagrożenie, które spowodował może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. W komendzie trwa szacowanie i naprawianie szkód.

 5. KWP: Zamiast białego fartucha założyła niebieski mundur. Dziś mł. insp. Joanna Kamińska jest naczelniczką wydziału, radcą prawnym i współautorem książki o analizie kryminalnej

  Od dziecka wiedziała, że będzie lekarzem. Wybór profilu w szkole średniej, przygotowanie do trudnych egzaminów na medycynę i niespodziewana propozycja taty, żeby spróbowała swoich sił podczas rekrutacji do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dostała się, zdała policyjną szkołę jako prymuska i od 23 lat pracuje w służbie kryminalnej warmińsko-mazurskiej Policji. Dziś mł. insp. Joanna Kamińska Naczelniczka Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Olsztynie, radca prawny to także współautorka książki „Operacyjna analiza kryminalna w służbach policyjnych”.

 6. KWP: Potrzeby mieszkańców są drogowskazem naszego działania

  Święto Policji to moment uhonorowania wyjątkowej służby i pracy na rzecz mieszkańców regionu. To właśnie nieprzeciętne działania funkcjonariuszy stanowią argumenty dla odznaczeń, awansów. Reakcja na potrzeby naszego otoczenia, jest naszym najważniejszym zadaniem, podkreśla insp. Marek Walczak Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

 7. Komendy

 8. Węgorzewo: Powiatowe obchody Święta Policji

  W Sali Węgorzewskiego Centrum Kultury odbyły się obchody Święta Policji. Podczas uroczystości zostały wręczone policjantom medale za „Długoletnią Służbę i „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższy stopień służbowy.

 9. KWP: Wojewódzkie obchody Święta Policji w Olsztynie

  W Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystość była okazją do uhonorowania ponad 240 osób. Był to dzień awansów, odznaczeń i wyróżnień za dobrą pracę dla funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoją działalnością pozytywnie przysłużyli się funkcjonowaniu Policji.

 10. Ważne - informacja dot. postępowania w sprawie firmy LEX SUPERIOR SP. Z O.O.

  W związku z licznymi zapytaniami osób, które otrzymały od KANCELARII PRAWNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ LEX SUPERIOR SP. Z O.O. z siedzibą w Gdańsku przedsądowe wezwania do zapłaty, Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuję, że 31 grudnia 2014 roku postępowanie zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienie przestępstwa.Policjanci radzą, aby nie pozostawiać pisma bez odpowiedzi.