Menu przedmiotowe:
Galeria
1
Rozpoczęcie sezonu 2008 r.KWP - Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Komenda Powiatowa Policji w Giżycku
ul. 1-go Maja 26
11- 500 Giżycko
tel./fax oficera dyżurnego (0-87) 429-92-00, 429-92-05

prasowy@gizycko.ol.policja.gov.pl

Ankieta poczucia bezpieczeństwa - wypełnij

Wojewódzkie Centrum Monitorowania Pracy Policji:
0 800 339 202
  

 

KWP: Europejski program Hercule II 2007 - 2013  szkolenie policjantów, funkcjonariuszy Izby Celnej oraz pracowników naukowych

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie jest beneficjentem projektu Hercule II 2007 – 2013 współfinansowanego przez Unię Europejską. Program ten jest wdrażany przez Komisję Europejską oraz Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). W ramach projektu zostanie przeprowadzone szkolenie, w którym udział wezmą policjanci z różnych województw, funkcjonariusze Izby Celnej oraz pracownicy naukowi. Głównym jego celem jest wymiana doświadczeń między służbami, w których kompetencjach leży troska o bezpieczeństwo finansowe Unii Europejskiej, m.in. w zakresie przedstawienia najlepszych rozwiązań, wypracowania dobrych praktyk, a także nabycie umiejętności praktycznych w obszarze rozpoznawania i zwalczania przestępczości na szkodę Unii Europejskiej, przeciwko własności przemysłowej i przestępczości przemytu i podrabiania papierosów. Podobnie, niezwykle ważnym aspektem projektu jest również ulepszenie metod i narzędzi zwalczania i zapobiegania przestępczości, wspieranie możliwości operacyjnych zwalczania nadużyć finansowych na szkodę UE.

  05.03.2014 - KWP: "Zanim będzie za późno"

„Zanim będzie za późno” to wojewódzki program profilaktyczno – edukacyjny skierowany do rodziców uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program stworzony został przez  Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Partnerem w realizacji założeń programu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski, natomiast patronat medialny sprawuje TVP Olsztyn oraz Radio Olsztyn. więcej

Zaginął 77-letni mężczyzna

Giżyccy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 77-letniego mieszkańca Kleszczewa gmina Miłki. Mężczyzna wyszedł z domu 1 sierpnia br i do chwili obecnej nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.
 
77-letni mieszkaniec Kleszczewa  1 sierpnia br. został odprowadzony przez rodzinę w kierunku dworca PKS/PKP w  Giżycku. Z realizacji zgłaszającego wynika, że mężczyzna miał pojechać do swojej rodziny. 77-latek nie powiedział dokąd jedzie. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. 
Zaginiony ma około 180 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, waży około 130 kg, ma siwe włosy i  łysieje w okolicy czoła. 
Mirosław Słota  w chwili zaginięcia był ubrany w spodnie materiałowe koloru ciemnego, brązową ortalionową kurtkę, brązowe sandały, kapelusz w kratkę koloru czarno – szarego.     
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny lub mają jakiekolwiek informacje na temat zaginięcia 77-latka, proszone są o kontakt z jednostką policji w Giżycku pod numerem telefonu 087 4299200, lub z najbliższą jednostką policji pod numer telefonu 997 lub 112

kampania "Kieruj się rozsądkiem"

http://brd.policja.pl/brd/kampania/62,Kampania-spoleczna.html

Aktualności:
 17.04.2014 - Usiłował ukraść metalową kopułę ze zburzonego bunkra, został zatrzymany

Do policyjnego aresztu trafił 34-letni mieszkaniec gminy Mikołajki. Mariusz N. podejrzany jest o kradzież metalowej kopuły z bunkra. Mężczyzna został ujęty przez strażników leśnych z Nadleśnictwa w Giżycku w momencie przecinania kopuły palnikiem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
 14.04.2014 - Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Giżycku odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego organizatorem na szczeblu powiatowym był Urząd Gminy w Giżycku. W tym roku w turnieju udział wzięło 10 drużyn ze szkół powiatowych i gimnazjalnych powiatu giżyckiego.

więcej » 
 10.04.2014 - Odpowie za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi indyjskich

Do policyjnego aresztu trafił 23-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego. Mariusz K. podejrzany jest o posiadanie środków odurzających i uprawę konopi indyjskich. Jeżeli zarzuty potwierdzą się to mężczyzna odpowie przed sądem.

więcej » 
 07.04.2014 - Policjanci apelują. Uwaga na oszustów

Giżyccy policjanci kolejny raz apelują i ostrzegają przez oszustami. Zachowajmy szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do osób nieznajomych. Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób.

więcej » 
 06.04.2014 - Dopuścili się szeregu przestępstw, odpowiedzą przed sądem

Giżyccy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców powiatu giżyckiego. 31-letni Tomasz K., 20-letni Tadeusz N. oraz 25-letni Paweł K. podejrzani są o szereg kradzieży paliwa i metalowych przedmiotów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed sądem.

więcej » 
 04.04.2014 - Ukradli pług, aby sprzedać go w punkcie skupu złomu

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu giżyckiego. 49-letni Zbyszek K. oraz 24-letni Piotr G. z jednej z posesji w gminie Miłki ukradli pług O wartości 450 złotych. Teraz mężczyźni odpowiedzą przez sądem.

więcej » 
 04.04.2014 - Działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Giżyccy policjanci przeprowadzili działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

więcej » 
 03.04.2014 - Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

Kara do 2 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Giżycka. 27-letni Tomasz S. oraz 24-letni Marek M. nad Jeziorem Kruklin przy pomocy niedozwolonego sprzętu i bez wymaganych uprawnień łowili ryby. Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-23
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 14
2. Wypadki drogowe: 2
    - ranni: 2
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 45
4. Nietrzeźwi kierowcy: 7
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-17
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.