Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

16.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy10
15.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy7
14.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Kolizje drogowe26
Nietrzeźwi kierowcy14
13.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku35
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe26
Nietrzeźwi kierowcy19
12.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe59
Nietrzeźwi kierowcy10
11.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy10
10.12.2014
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe56
Nietrzeźwi kierowcy6

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Dobór do Policji

 3. Kierownictwo

 4. KWP: Wigilia z podopiecznymi fundacji

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Józef Gdański spotkał się na uroczystości wigilijnej z rodzinami, które straciły swoich najbliższych w czasie pełnienia służby. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu wojewody, marszałka, Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, a także olsztyńskich sponsorów.

 5. KWP: Mundurowi wspólnie przy świątecznym stole. Prezenty i życzenia od policjantów.

  Po raz kolejny policjanci uczestniczyli w Wigilii Służb Mundurowych. Oprócz wymienianych świątecznych życzeń i podziękowań, policjanci wstępnie podsumowali kończący się 2014 rok. „Mieszkańcom regionu w prezencie dajemy naszą codzienną pracę, a w konsekwencji mniej przestępstw, wypadków na drogach. Więcej spraw w kontekście osób pokrzywdzonych przestępstwem zostało pozytywnie rozwiązanych, czyli zatrzymaliśmy podejrzanych. Zabraliśmy przestępcom 30 kg narkotyków. Kategorycznie podchodzimy do spraw związanych z przemocą domową. Dostosowujemy swoje struktury do rozwijającej się rzeczywistości, dlatego powstała sekcja do walki z cyberprzestępczością” – podsumował gen. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

 6. KWP: Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi...

  To początek bożonarodzeniowej kolędy. Tak też zaczyna się wiele sytuacji, w których muszą interweniować policjanci. Chodzi o awantury domowe, rodzinną przemoc, której dużo także w ten szczególny, świąteczny czas. Rokrocznie właśnie w czasie Świąt policjanci są uczestnikami bardzo trudnych sytuacji rodzinnych. I dlatego, żeby zwrócić uwagę na problem przemocy domowej, okazać empatię, gotowość wsparcia, realnej pomocy w tych ciężkich sytuacjach, policjantki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wraz z Przewodniczącą Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KWP w Olsztynie odwiedziły mieszkanki Domu Samotnej Matki w Olsztynie i Stowarzyszenia na Rzecz Praw Kobiet i Rodziny.

 7. Kontakt

 8. Struktura

 9. Komendy

 10. Olsztyn: Toyota jak pociąg. Pijany zaparkował na torach

  Kierowca toyoty po staranowaniu metalowego ogrodzenia wjechał na tory kolejowe w centrum Olsztyna. 44-letni mieszkaniec Warszawy mający 3 promile alkoholu w organizmie może mówić o dużym szczęściu. Policjanci zastali go opartego o samochód. Mężczyzna był tak pijany, że nie można było się z nim porozumieć. Dlatego, kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty kierowania autem po alkoholu. Policjanci sprawdzają, czy Robert B. spowodował zagrożenie w ruchu.