Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

28.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku21
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe32
Nietrzeźwi kierowcy13
27.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku25
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe60
Nietrzeźwi kierowcy7
26.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku12
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe55
Nietrzeźwi kierowcy2
25.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku27
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe37
Nietrzeźwi kierowcy5
24.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe38
Nietrzeźwi kierowcy2
23.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe49
Nietrzeźwi kierowcy5
22.03.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku19
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
Kolizje drogowe29
Nietrzeźwi kierowcy12

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. Ważne - informacja dot. postępowania w sprawie firmy LEX SUPERIOR SP. Z O.O.

  W związku z licznymi zapytaniami osób, które otrzymały od KANCELARII PRAWNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ LEX SUPERIOR SP. Z O.O. z siedzibą w Gdańsku przedsądowe wezwania do zapłaty, Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuję, że 31 grudnia 2014 roku postępowanie zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienie przestępstwa.Policjanci radzą, aby nie pozostawiać pisma bez odpowiedzi.

 3. Dobór do Policji

 4. Kierownictwo

 5. Lidzbark Warm.: Areszt wobec 26-latka, sprawcy śmiertelnego wypadku. Był pijany, nie miał prawa jazdy i uciekł z miejsca

  Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim na wniosek policji i prokuratury zastosował 3-miesięczny areszt wobec 26-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Ornety jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i spowodowanie wypadku w wyniku, którego zginął 51-letni pasażer auta. Dodatkową okolicznością obciążającą podejrzanego jest to, że mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

 6. Olsztyn: Nieuczciwy kurier przywłaszczył pieniądze i kupił sobie auto

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali nieuczciwego kierowcę. Mężczyzna dostarczał artykuły medyczne do aptek na terenie województwa. Otrzymane pieniądze miał rozliczać poprzez tzw. „wrzutnie bankowe”. Jednak z każdej transakcji część gotówki zamiast do banku, trafiała do kieszeni nieuczciwego kuriera. Jak ustalili policjanci,przez trzy miesiące 27-latek przywłaszczył sobie w ten sposób 19 tyś złotych. Ustalane jest, czy to cała kwota nielegalnie zdobyta przez kuriera. Teraz może trafić do więzienia nawet na 3 lat.

 7. Ostróda, Olsztyn: Mecz Stomil Olsztyn – Widzew Łódź bez wydarzeń

  Policjanci z Ostródy oraz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie pracowali przy zabezpieczeniu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami OKS Stomil Olsztyn – Widzew Łódź. Nad bezpieczeństwem kibiców, piłkarzy oraz mieszkańców miasta czuwało ponad 100 policjantów. Na stadionie funkcjonariusze nie odnotowali przypadków zakłócenia porządku publicznego. Natomiast interweniowali tuż przed meczem, kiedy pijany kibic uderzył umundurowanego funkcjonariusza. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Maciej M. w chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Olsztyna usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Innych zdarzeń kryminalnych policjanci nie odnotowali.

 8. Kontakt

 9. Kętrzyn: Zatrzymali go w pociągu. Schował w spodniach 1000 porcji amfetaminy

  Kętrzyńscy kryminalni zatrzymali 50-letniego Jarosława R., który jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został zaskoczony przez policjantów w pociągu. Okazało się, że w spodniach ukrył worek, w którym było 100 gramów amfetaminy, z której można było przygotować 1000 porcji dilerskich. Kompletnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku złożonego przez policjantów i prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesięce. Teraz Jarosław R. odpowie przed sądem. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy wyrok może być wyższy.

 10. Region: Zatrzymali około 30 nietrzeźwych. Jeden jeździł bez świateł, z komórką w ręku, innego zatrzymał będący po służbie policjant

  Od piątkowego południa policjanci w regionie udaremnili jazdę około 30. nietrzeźwym kierującym. W Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który pijany jeździł swoim samochodem ulicami miasta bez włączonych świateł drogowych, a przy tym podczas jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w Braniewie funkcjonariusz służby kryminalnej uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu 20-latkowi. Policjant po służbie spędzając czas wolny w rodzinnym mieście zwrócił uwagę na jednego z kierowców. Jazda mężczyzny wskazywała, że mógł on być pijany. Chwilę później funkcjonariusz zatrzymał 20-latka. Okazało się, że kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz sprawcy staną przed sądem.