Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

24.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku29
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe21
Nietrzeźwi kierowcy14
23.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku24
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe37
Nietrzeźwi kierowcy19
22.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku17
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe70
Nietrzeźwi kierowcy8
21.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy6
20.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku8
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy3
19.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy9
18.05.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe43
Nietrzeźwi kierowcy8

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Ważne - informacja dot. postępowania w sprawie firmy LEX SUPERIOR SP. Z O.O.

  W związku z licznymi zapytaniami osób, które otrzymały od KANCELARII PRAWNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ LEX SUPERIOR SP. Z O.O. z siedzibą w Gdańsku przedsądowe wezwania do zapłaty, Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuję, że 31 grudnia 2014 roku postępowanie zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienie przestępstwa.Policjanci radzą, aby nie pozostawiać pisma bez odpowiedzi.

 2. KWP: Zatrzymali podejrzanego o brutalne napady na starsze kobiety

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Korsz ustalili i zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który miał brutalnie napaść na dwie starsze kobiety. Henryk B., który w lutym br. wyszedł z zakładu karnego, zaatakował poszkodowane w wieku 93 i 84 lat w ich mieszkaniach, krępując je i bijąc. Obie trafiły do szpitala. 61-latek przyznał się do 2 rozbojów oraz włamania do mieszkania i usiłowania włamania. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 3. Rekrutacja do służby w Policji

 4. Kierownictwo

 5. Dobór do Policji

 6. Komendy

 7. Biskupiec: Stwierdził, „że jest tak pięknie i mógłby wyjść przez balkon” – spadł z IV piętra i w stanie ciężkim trafił do szpitala

  W jednym z mieszkań na terenie Biskupca odbywała się impreza, w której uczestniczyło 6 osób. Gdy po północy chcieli pójść do miasta jeden z biesiadników stwierdził, że „jest tak pięknie, że szkoda iść po schodach”. Postanowił zejść przez balkon – niestety trochę się przeliczył i spadł na ziemię z wysokości IV piętra. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Olsztynie.

 8. Lidzbark Warm.: IV Piłkarski Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego wygrała drużyna policjantów z Iławy

  Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie został rozegrany kolejny piłkarski turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Na zawody przybyło 9 policyjnych drużyn piłkarskich z garnizonu warmińsko – mazurskiego. Na najwyższym podium stanęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Drużyna policjantów z Lidzbarka Warmińskiego i Ornety zajęła 4 miejsce. Inicjatorem zawodów był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatowy w Lidzbarku Warmińskim. Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili.

 9. Kontakt

 10. Bartoszyce, Bisztynek: Pobił i zabrał telefon matce – trafił do aresztu

  Na trzy miesiące do aresztu trafił Zbigniew K. Mieszkaniec gminy Bisztynek odpowie za rozbój oraz znęcanie się nad matką. Pokrzywdzona żyła w atmosferze wyzwisk, gróźb, bicia, szarpania i poniżania przez swojego syna. Kiedy na jaw wyszło zachowanie 26-latka policjanci i prokurator postanowili jednogłośnie, aby izolować sprawcę. Tym bardziej, że mężczyzna był już wcześniej karany. Biskupiecki sąd również nie miał wątpliwości w zastosowaniu aresztu wobec Zbigniewa K. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.