Menu przedmiotowe:
Galeria
2013_4
Święto Policji 2013Aktualności
 18.04.2014 - Wyzywał i dusił żonę, bo uczestniczyła w zajęciach z rzeźby. Pijany sprawca domowej awantury w policyjnym areszcie.
Lidzbarscy policjanci zatrzymali 31-latka, który wszczął awanturę z żoną. Pijany mężczyzna wyzywał partnerkę i próbował ją udusić. Kobieta wyrwała się, uciekła z mieszkania i wezwała na pomoc policjantów. W rodzinie pokrzywdzonej policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Jeżeli kobieta zdecyduje się złożyć zawiadomienie o znęcaniu nad nią, agresywnemu 31-latkowi może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
 18.04.2014 - Plotka powodem pobicia 13-latki.
Orneccy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia, do którego doszło na terenie gminy. Po wyjściu z mieszkania na klatce schodowej 13-latka została skopana, szarpana za włosy i bita pięściami przez 16-latkę. Powodem agresji miała być plotka na temat agresorki, którą rzekomo przekazała nastolatka. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona doznała zasinień. Teraz o dalszym losie nieletniej mieszkanki powiatu zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
 18.04.2014 - Zgłosiła pobicie. Policjanci wyjaśniają okoliczności.
Lidzbarscy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia, do którego doszło wczoraj w centrum miasta. Do 17-letniej dziewczyny podeszła znana jej mieszkanka miasta i zaczęła ją bez powodu kopać i bić. W wyniku zdarzenia nastolatka doznała ogólnych potłuczeń ciała. Sprawczyni zajścia jest znana lidzbarskiej Policji. Teraz za popełnione przestępstwo może jej grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
 16.04.2014 - Zadzwońcie i postraszcie - bo nie chce mi oddać telefonu!
„Zadzwońcie i postraszcie” – takimi słowami zwrócił się z prośbą do oficera dyżurnego mieszkaniec miasta. Mężczyzna zgłosił, że dzień wcześniej zabalował i zagubił telefon. Przedmiot miał zmienić właściciela, który według zgłaszającego nie chce mu go oddać i całą sytuację potraktował jako żart.
 15.04.2014 - Nie wywiązywał się z obowiązków - interweniowali policjanci.
Lidzbarscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wszczął awanturę ze swoją żoną. Na miejscu policjanci ustalili, że do sprzeczki miedzy małżonkami doszło po tym jak kobieta wyłączyła partnerowi komputer. Funkcjonariusze przeprowadzili ze stronami rozmowę i pouczyli o konsekwencjach takiego zachowania.
 15.04.2014 - Groził rodzicom, że zabije - sprawca awantury w policyjnym areszcie.
Orneccy policjanci zatrzymali 44-latka, który wszczął awanturę z domownikami. Mężczyzna wyzywał rodziców, groził, że ich zabije, szarpał i popychał matkę. Pijany agresor porozbijał naczynia kuchenne i zniszczył sprzęt domowy. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Orneta w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu będzie on musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Policjanci przyjrzą się też sytuacji jaka panuje w rodzinie.
 11.04.2014 - Zatrzymali podejrzanego o kradzież przewodu elektrycznego
Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Lidzbark Warmiński. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do budynku gospodarczego i kradzież przewodu elektrycznego o wartości 300 złotych. 28-latek już przyznał się do postawionego mu zarzutu.
 11.04.2014 - Żonę szarpał za ręce, syna uderzył w twarz - sprawca awantury w policyjnym areszcie.
Lidzbarscy policjanci zatrzymali 44-latka, który wszczął awanturę z domownikami. Pijany mężczyzna wyzywał żonę i szarpał ją za ręce oraz uderzył syna w twarz. W pokrzywdzonej rodzinie policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Jeżeli rodzina zdecyduje się złożyć zawiadomienie, agresywnemu 44-latkowi może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
 09.04.2014 - Na widok policjantów "sprawcy" wskoczyli do wody!
To jedna z takich interwencji, po zakończeniu której jeszcze długo na twarzy pojawia się uśmiech. Do takich interwencji można zaliczyć wczorajszą, kiedy to policjanci pojechali na zgłoszenie dotyczące kradzieży drzewa nad rzeką Łyną w Pilniku. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali dwa bobry. Na widok funkcjonariuszy „dwóch sprawców” czmychnęło do wody.
 09.04.2014 - "Bezpieczny Senior" - kolejne spotkanie z policjantami.
Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc i Olsztyna przeprowadzili działania profilaktyczne pod nazwą Bezpieczny Senior. Funkcjonariusze zaprezentowali słuchaczom taktyki samoobrony oraz przedstawili jak reagować na zagrożenia związane z metodami oszustów na tzw. wnuczka.

 wyświetlono: 1-10 z 267 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-18
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 12
2. Wypadki drogowe: 5
    - ranni: 5
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 44
4. Nietrzeźwi kierowcy: 13
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-18
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.