Menu przedmiotowe:
Galeria
44
Uroczyste obchody Święta Policji 2013r. - fot. Marian ModzelewskiAktualności
 16.04.2014 - Mrągowo: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014 na etapie powiatowym rozstrzygnięty

Popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu to główne cele turnieju, którego eliminacje na szczeblu powiatowym odbyły się w Mrągowie. Współorganizatorami eliminacji byli mrągowscy policjanci.

 16.04.2014 - Mrągowo: I Nocny Turniej Dwójek i Trójek Siatkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mrągowa

W Mrągowie po raz pierwszy odbyła się sportowa walka w Nocnym Turnieju Dwójek i Trójek Siatkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. Zawody honorowym patronatem objęła Pani Otolia Siemieniec Burmistrz Miasta Mrągowa.

 16.04.2014 - Mrągowo: Zatrzymali poszukiwanych. Jednego gdy spacerował ulicami miasta.

Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych do odbycia kary. Mężczyźni unikali wymiaru sprawiedliwości. Nie uniknęli jednak spotkania z policją. Jednego z nich funkcjonariusze zatrzymali, gdy spacerował ulicami miasta. 45-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

 16.04.2014 - Mrągowo: Uczniowie odwiedzili mrągowską komendę Policji

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieckach odwiedzili mrągowską komendę policji. To kolejne już spotkanie edukacyjno – profilaktyczne w ramach projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Tego dnia dzieci osobiście mogły zobaczyć jak wygląda praca funkcjonariuszy. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 14.04.2014 - Bezpieczne Święta Wielkanocne

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem upragnione przez wielu Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodzinę i wyjeżdżamy, by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Dlatego też w tym okresie  nad Państwa bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy. W sytuacji zagrożenia niezwłocznie skontaktuj się z najbliższym patrolem lub dzwoń pod nr 997, 112

 03.04.2014 - Mrągowo: Uciekali przed policjantami, jak się okazało byli pijani

Mrągowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyźni poruszali się osobowym bmw. Na widok radiowozu znacznie przyspieszyli. To wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy, którzy postanowili skontrolować pojazd. Mimo wyraźnych znaków dawanych przez policjantów, nie zatrzymali się do kontroli drogowej, a wręcz przeciwnie - dodali gazu. Daleko nie uciekli, zostali zatrzymani na jednej ze stacji paliw. Jeszcze dziś funkcjonariusze wyjaśnią, który z nich kierował pojazdem.

 02.04.2014 - Pod pozorem sprzedaży koca próbowały okraść starszą kobietę

Policja poszukuje dwóch kobiet, które pod pozorem sprzedaży koca usiłowały okraść 74-letnią mieszkankę gminy Mrągowa. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić, bądź ukraść pieniądze.

 02.04.2014 - Mrągowo: Policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym przepowadzili działania Truck-Bus

Funkcjonariusze mrągowskiej drogówki wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Mrągowie przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pn.”TRUCK & BUS”. Policjanci skontrolowali autobusy wykonujące transport osób na liniach regularnych przebiegających przez teren powiatu mrągowskiego.

 02.04.2014 - Mrągowo: Odizolowali agresywnego członka rodziny od najbliższych

Policjanci zatrzymali awanturnika, po tym jak zachowywał się agresywnie wobec swoich bliskich. 50-letni mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To kolejny taki przypadek, kiedy policjanci interweniowali, aby odizolować agresywnego członka rodziny od najbliższych.

 31.03.2014 - Mrągowo: Rozdano certyfikaty dla uczestniczek kursu z samoobrony dla kobiet w ramach programu "Razem Bezpieczniej"

Zakończył się kolejny kurs z zakresu samoobrony dla kobiet. Uczestniczkami kursu były nauczycielki i pracownice z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie. Zajęcia zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie w ramach programu "Razem Bezpieczniej".


 wyświetlono: 1-10 z 660 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-18
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 12
2. Wypadki drogowe: 5
    - ranni: 5
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 44
4. Nietrzeźwi kierowcy: 13
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-16
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.