Menu przedmiotowe:
Galeria
11
Patrol wodny. Współpraca z WOPR - 2010

KWP - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Komenda Powiatowa Policji
w Ostródzie

ul. Handlowa 6
14-100 Ostróda
tel. dyżurnego (89) 642 72 00


Wojewódzkie Centrum Monitorowania Pracy Policji:
0 800 339 202

Komunikaty
05.03.2014 - Ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie. Kandydatów, zgodnie z regulaminem konkursu, zgłaszać mogą osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji).  Konkurs pn. "Policjant, który mi pomógł" objęty jest od pierwszej edycji, honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Formularz zgłoszeniowy: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/zgloszenia.html

więcej ...


28.07.2013 - Ostróda, Morąg: Policjanci poszukują 40-letniego Jana Rychwalskiego

 Morąscy policjanci poszukują 40-letniego Jana Rychwalskiego, mieszkańca Sambrodu gmina Małdyty. Mężczyzna  27 lipca br. o godzinie 20.30 wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Jan Rychwalski ma około 180 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, ma  średniej długości, blond włosy.

W chwili zaginięcia 40-latek ubrany był w niebieskie jeansy, siwą kurtkę oraz brązowe pantofle. Jan Rychwalski na głowie miał granatową czapkę z daszkiem. 

Osoby, które widziały zaginionego, albo posiadają wiedzę na temat miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997 lub 112 oraz pod numerem telefonu 89 757 84 00.


Aktualności:
 15.04.2014 - Ostróda: Uciekając przed policjantami popełnił kilkanaście wykroczeń. Stracił prawo jazdy i zapłaci 5000 złotych grzywny
5000 złotych grzywny i 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów orzekł olsztyński sąd wobec 29-letniego Łukasza D. z Ostródy, który uciekając przed policjantami popełnił szereg wykroczeń. Łukasz D. mając 1 promil alkoholu w organizmie uciekał przed funkcjonariuszami, a w trakcie zatrzymania próbował staranować radiowóz.  Kilka dni później dodatkowo usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi. Teraz w areszcie oczekuje na kolejne sprawy sądowe. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 15.04.2014 - Ostróda, Dąbrówno: 16-latek włamywał się i kradł. Poniesie konsekwencje
Przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie się tłumaczył 16-latek, który włamał się do ogrodowej altany i pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy. Nastolatek ukradł stamtąd  m.in. kosiarki do trawy, narzędzia ogrodowe. Sprawa wyszła  na jaw krótko po zgłoszeniu przestępstwa. Funkcjonariusze wcześniej widzieli u jednego z mieszkańców pompę wodną, która jak się później okazało, została skradziona z altany. Pozostałe przedmioty przykryte gałęziami nastolatek przechowywał w pobliżu swojej posesji.
więcej » 
 14.04.2014 - Ostróda, Morąg: Zabezpieczyli prawie 0,5 kg marihuany oraz nielegalną broń gazową
Policjanci z wydziału kryminalnego  w Moragu  zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzewanego o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. W samochodzie, którym podróżował funkcjonariusze znaleźli prawie 0,5 kilograma marihuany. Podczas przeszukania w mieszkaniu Adama B. kryminalni zabezpieczyli broń gazową, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia. 34-latek usłyszał już zarzuty, a śledczy wraz z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Teraz 34-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 13.04.2014 - Policjanci przejęli ponad 400 paczek nielegalnych papierosów, które ukryte były w maszynie rolniczej

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostródzkiej komendy zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów oraz 7 butelek alkoholu wysokoprocentowego bez polskich znaków akcyzy. Władysław M. nielegalny towar miał ukryty w maszynie rolniczej typu prasa. Za popełnione przestępstwo karno-skarbowe 62-latkowi może grozić kara grzywny, a nawet 3 lata pozbawienia wolności.

więcej » 
 13.04.2014 - Ostróda, Morąg: Mieszkańcy powiatu bezpłatnie sprawdzali stan swoich aut

Kilkudziesięciu kierowców skorzystało z możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu swojego samochodu na wybranych stacjach diagnostycznych w powiecie ostródzkim. Akcja organizowana jest już od kilku lat i ma na celu sprawdzenie, czy nasze auta są w pełni sprawne i przygotowane po zimie na sezon letni. Ta akcja to wspólne przedsięwzięcie policjantów i Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

więcej » 
 13.04.2014 - Pijany kierowca z sądowym zakazem zatrzymany przez policjantów

Przed sądem odpowie 24-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali dzisiejszej nocy po kolizji na jednej z ostródzkich ulic. Jacek L. wsiadł za kierownicę BMW  mając 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze 24-latek miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2016 roku. Teraz będzie się tłumaczył ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-15
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 13
2. Wypadki drogowe: 6
    - ranni: 10
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 48
4. Nietrzeźwi kierowcy: 6
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-15
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.