Menu przedmiotowe:
Galeria
3
Odznaczenia w Komisariacie Policji w Morągu - 2010

KWP - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Komenda Powiatowa Policji
w Ostródzie

ul. Handlowa 6
14-100 Ostróda
tel. dyżurnego (89) 642 72 00


Wojewódzkie Centrum Monitorowania Pracy Policji:
0 800 339 202

Komunikaty
21.04.2014 - Kampania "Kieruj się rozsądkiem"
Ostródzcy policjanci włączyli się w Kampanię "Kieruj się rozsądkiem" realizowaną przez Komendę Główną Policji w ramach programu edukacyjno - inwestycyjnego "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

Kampania "Kieruj się rozsądkiem" skierowana jest głównie do motocyklistów, osób starszych i pieszych. Jej celem jest zmniejszenie ilości tragicznych zdarzeń drogowych mających miejsce na Polskich drogach.

Szczegółowe informacje o kampanii znajdują się na stronie internetowej:

http://brd.policja.pl/brd/kampania/62,Kampania-spoleczna.html

05.03.2014 - Ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie. Kandydatów, zgodnie z regulaminem konkursu, zgłaszać mogą osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji).  Konkurs pn. "Policjant, który mi pomógł" objęty jest od pierwszej edycji, honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Formularz zgłoszeniowy: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/zgloszenia.html

więcej ...


28.07.2013 - Ostróda, Morąg: Policjanci poszukują 40-letniego Jana Rychwalskiego

 Morąscy policjanci poszukują 40-letniego Jana Rychwalskiego, mieszkańca Sambrodu gmina Małdyty. Mężczyzna  27 lipca br. o godzinie 20.30 wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Jan Rychwalski ma około 180 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, ma  średniej długości, blond włosy.

W chwili zaginięcia 40-latek ubrany był w niebieskie jeansy, siwą kurtkę oraz brązowe pantofle. Jan Rychwalski na głowie miał granatową czapkę z daszkiem. 

Osoby, które widziały zaginionego, albo posiadają wiedzę na temat miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997 lub 112 oraz pod numerem telefonu 89 757 84 00.


Aktualności:
 23.04.2014 - Ostróda: Sąd zatrzymał prawo jazdy 21-latce, która rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego
Ostródzki sąd uznał za w pełni uzasadnioną decyzję policjantów o zatrzymaniu prawy jazdy 21-latki, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego, doprowadzając do kolizji trzech pojazdów. Policjanci ustalili, że 21-latka nie upewniając się, czy ma odpowiednią widoczność i miejsce do wyprzedzania zaczęła wykonywać ten manewr i doprowadziła do kolizji . Z kolei 56-latek, który w poniedziałek wielkanocny wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie, zapłaci 6 tysięcy złotych grzywny i przez 6 lat nie będzie miał prawa wsiąść za kierownicę.
więcej » 
 23.04.2014 - Ostróda: Samochód uderzył w drzewo. Cztery osoby w szpitalu
Ostródzcy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w pobliżu miejscowości Dąbrówno. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca opla astry, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 5 lat, trafiły do olsztyńskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
więcej » 
 22.04.2014 - Morąg: Zdemolował mieszkanie. Trafił do policyjnego aresztu
Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 40-letniemu mieszkańcowi gminy Morąg, który w niedzielę wielkanocną podczas awantury domowej, którą wszczął po pijanemu, niszczył sprzęty domowe, wyzywał i groził swojej małżonce. Poszkodowana wraz z dziećmi uciekła do rodziny i stamtąd o wszystkim  powiadomiła policjantów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 40-letniego mężczyznę. Jacek L. został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu. Teraz ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem.
więcej » 
 22.04.2014 - Ostróda: 4 promile alkoholu u kierowcy, który jechał krajową 7
Zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2014”. Na drogach powiatu ostródzkiego było spokojnie, doszło do jednego wypadku drogowego i kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali w tym czasie trzech nietrzeźwych kierowców. Wśród nich był 56-latek, który wsiadł za kierownicę peugeota mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali go po telefonicznej informacji od innego kierowcy, u którego podejrzenie wzbudziło dziwne zachowanie kierowcy na drodze. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.
więcej » 
 22.04.2014 - Ostróda: Znęcał się i groził. Trafił na 3 miesiące do aresztu
Na 3 miesiące do aresztu trafił przed samymi świętami  28-latek, który pod wpływem alkoholu wszczął kolejną już awanturę domową. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od jakiegoś czasu zachowywał się podobnie. W trakcie kłótni wyzywał i szarpał swoją partnerkę. Sąd, na wniosek policjantów i prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Ostródy. Teraz ze swojego postępowania Michał J. będzie się tłumaczył przed sądem.  Grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.
więcej » 
 22.04.2014 - Ostróda: Kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Swoją jazdę zakończył w rowie.
Auto w rowie i kierowca, który zanim wsiadł za kierownicę, pił alkohol. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na terenie gminy Łukta, gdzie kierowca seata stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi i wjechał do rowu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. Tego dnia policjanci pracowali też przy kolizji, którą spowodował nietrzeźwy 17-letni cyklista.
więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-23
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 14
2. Wypadki drogowe: 2
    - ranni: 2
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 45
4. Nietrzeźwi kierowcy: 7
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-23
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.