Menu przedmiotowe:
Galeria
5
Bezpiecznie z BobremKWP - Komenda Powiatowa Policji w PiszuKomenda Powiatowa Policji

    w Piszu   

   

    ul. Armii Krajowej 1
      12-200 Pisz
     Oficer dyżurny : tel. (87) 425 42 00,201
         fax. (87) 425 42 05
  
                                                 
Komunikaty
22.10.2013 - Policja ostrzega przed wnuczkami. Wnuczek znów dzwoni prosząc o pieniądze

Tylko jednego dnia policjanci z Pisza odnotowali trzy próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych tzw. metodą „na wnuczka”. Niestety 80-letnia mieszkanka Pisza stała się ofiarą „wnuczki”, której przekazała 13 tysięcy złotych. Dziewczyna zadzwoniła prosząc babcię o pożyczkę, bo miała wypadek. Aby uwiarygodnić swoją historię oszustka przysłała  po pieniądze policjanta, który także był oszustem. Była to z pewnością okoliczność, która  przekonała starszą panią, aby ta oddała swoje oszczędności. Dwie inne mieszkanki Pisza nie dały się oszukać, a o całej sprawie powiadomiły Policję. Apelujemy, aby rozmawiać na ten temat  ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy osobami starszymi, którymi się opiekujemy. Jeżeli będziecie mieli Państwo wrażenie, że ktoś próbuje Was oszukać, natychmiast powiadomcie o tym Policję.

więcej » 

05.10.2013 - Uważajmy na osoby podające się za pracowników socjalnych

W ostatnim czasie na terenie Pisza i Białej Piskiej odnotowaliśmy przypadki, gdzie osoby podające się za pracowników socjalnych pukają do drzwi mieszkań starszych osób pod pretekstem sprawdzenia warunków mieszkaniowych oraz sposobu przechowywania oszczędności. 89-letnia mieszkanka Białej Piskiej otworzyła drzwi kobiecie podającej się za kierowniczkę opieki społecznej. W ten sposób straciła 3 tyś złotych. W innym przypadku oszustki stoją w okolicach aptek czekając na jakąś starszą osobę. Podejmują rozmowę przedstawiając się jako pracownik socjalny, który chce sprawdzić warunki mieszkaniowe, ponieważ istnieje możliwość udzielenia wsparcia finansowego. Policja ostrzega przed takimi osobami i apeluje, aby rozmawiać ze swoimi  dziadkami i rodzicami o takich sytuacjach.

więcej » 

22.09.2013 - Poznaj swojego dzielnicowego

Dzielnicowy to funkcjonariusz prewencji, stąd zawsze pełni służbę w mundurze. Przyjęło się, że jest to policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. To właśnie do niego należy niesienie pomocy obywatelom w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów od tych najdrobniejszych do bardziej skomplikowanych. Na terenie powiatu piskiego pracuje 10 dzielnicowych w przydzielonych im rejonach służbowych. Zobacz kto jest Twoim dzielnicowym i jak możesz się z nim skontaktować w razie potrzeby.

więcej » 

11.09.2013 - Uważajmy na węglowych oszustów !

Zbliża się okres grzewczy, co wiąże się z zakupem opału na zimę. Bądźmy czujni i ostrożni, szczególnie przy zakupie węgla. Nie wykluczone, że podobnie jak w roku ubiegłym, pojawią się nieuczciwi sprzedawcy węgla, którzy  oszukują na wadze. Są to przede wszystkim handlarze sprzedający węgiel po niższej cenie bezpośrednio z samochodu. Policja prosi ewentualnych nabywców, aby przed uiszczeniem opłaty sprawdzili, czy ilość dostarczonego  opału jest adekwatna do żądanej przez sprzedawcę kwoty.

więcej » 

Aktualności:
 04.04.2014 - DRZWI OTWARTE PISKIEJ KOMENDY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH

 Od marca piska policja wznawia realizacje działań edukacyjno –profilaktycznych pn. „ Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- otwarte jednostki policji”. Akcja adresowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wszystkich serdecznie zapraszamy. 

więcej » 
 25.03.2014 - Zatrzymany 16-letni sprawca kradzieży auta

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie 16-letni Przemysław S., który z jednego z piskich domów, pod nieobecność mieszkańców, zabrał klucze do auta, którym następnie po otwarciu garażu odjechał. Sprawca, w krótkim czasie po kradzieży, został zatrzymany  przez funkcjonariuszy.

więcej » 
 05.03.2014 - Okradł CPN
 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu zatrzymali mieszkańca Białej Piskiej, który w godzinach wieczornych 02.03.2014r. ze stacji paliw przy ul. Warszawskiej w Piszu, dokonał kradzieży agregatu gaśniczego.

więcej » 
 05.03.2014 - Okradał piwnice
 


Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali mieszkańca Orzysza, który w okresie od 17 lutego do 01 marca 2014r. z jednej z piwnic budynku przy ul. Giżyckiej dokonał kradzieży dwóch rowerów, felg rowerowych, koszyków rowerowych, monitora oraz złomu w postaci kątowników i prętów.


więcej » 
 31.01.2014 - Policjanci podsumowali rok 2013

W dniu 24 stycznia 2014r. w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyła się roczna odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Tym samym podsumowano pracę za rok 2013.

 

więcej » 
 21.01.2014 - Areszt dla 2 sprawców włamań.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy w styczniu 2014r. na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Tulipan” dokonali serii kradzieży z włamaniem do altanek. Zatrzymani mężczyźni najbliższe dwa miesiące spędzą w Areszcie Śledczym. 

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-23
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 14
2. Wypadki drogowe: 2
    - ranni: 2
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 45
4. Nietrzeźwi kierowcy: 7
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-24
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.