Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

05.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku32
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Kolizje drogowe28
Nietrzeźwi kierowcy18
04.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe53
Nietrzeźwi kierowcy11
02.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku14
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe54
Nietrzeźwi kierowcy8
01.07.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku10
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy2
30.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy6
28.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe32
Nietrzeźwi kierowcy21
27.06.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy17

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Ważne - informacja dot. postępowania w sprawie firmy LEX SUPERIOR SP. Z O.O.

  W związku z licznymi zapytaniami osób, które otrzymały od KANCELARII PRAWNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ LEX SUPERIOR SP. Z O.O. z siedzibą w Gdańsku przedsądowe wezwania do zapłaty, Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuję, że 31 grudnia 2014 roku postępowanie zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienie przestępstwa.Policjanci radzą, aby nie pozostawiać pisma bez odpowiedzi.

 2. Rekrutacja do służby w Policji

 3. OPP, Mikołajki: Marek bardzo lubił Mikołajki. Pewnie dziś byłby tu z nami

  Tak o swoim koledze z plutonu mł. asp.Marku Cekale powiedział podkom. Arkadiusz Sulewski z OPP KWP w Olsztynie. Policjanci jak zawsze, kiedy są w Mikołajkach odwiedzają miejsce, w którym bohatersko zginął jeden z nich. Marek bardzo lubił Mikołajki. Kiedy przyjeżdżaliśmy tu do pracy w sezonie letnim, ludzie rozpoznawali go na ulicy. Dziś pewnie też byłby tu z nami.

 4. Kierownictwo

 5. Szczytno: Wyjaśniają przyczyny śmierci 24-latka z Pasymia

  Policjanci, prokurator oraz ratownicy medyczni pracowali na miejscu nieszczęśliwego wypadku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trzech mężczyzn na plaży w Leleszkach zapaliło substancje niewiadomego pochodzenia. W trakcie reanimacji zmarł 24-latek z Pasymia. Natomiast 23-latek i jego o pięć lat starszy znajomy zostali przetransportowani do szpitala w Szczytnie i Biskupcu. Teraz śledczy wyjaśniają, czy to właśnie ta substancja była przyczyną śmierci mężczyzny.

 6. Dobór do Policji

 7. Region: Weekend na drogach regionu – piękna pogoda wpływa na wzrost liczby zdarzeń drogowych

  Na drogach Warmii i Mazur, podobnie jak w całej Polsce, trawa upalny weekend. To właśnie podczas najbardziej sprzyjającej pogody, gdy świeci słońce, jest sucho i ciepło, liczba wypadków, kolizji na drogach jest większa. Statystki policyjne mówią same za siebie. Od piątku w naszym regionie doszło do 14 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 13 zostało rannych. W tym czasie policjanci odnotowali także blisko 100 kolizji. Drodzy kierowcy – dostosujmy prędkość do warunków drogowych oraz nie wsiadajmy za kierownice naszych pojazdów pod wpływem alkoholu, a na drogach będzie bezpieczniej.

 8. Mikołajki: Kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a interwencji dwa razy mniej

  Mikołajki na kilka dni opanowało kilkadziesiąt tysięcy fanów czterech kółek. Czy to dla miejscowej policji problem? Wręcz przeciwnie, mamy dwa razy mniej interwencji niż w zwykły weekend, podsumował komendant miejscowego komisariatu Policji. To efekt dobrej zabawy kibiców, ale także pracy dużej liczby policjantów.

 9. Mikołajki: Poranna kąpiel na szlaku żeglownym może kosztować życie

  Poranny patrol policji wodnej z Komisariatu w Mikołajkach sprawdzał sytuację na jeziorze i wokół niego. W pewnym momencie policjant zauważył jakiś poruszający się na tafli wody punkt. W pierwszej chwili przypominał kaczkę. Kiedy wodniak podpłynął bliżej okazało się, że to mężczyzna. Ta poranna kąpiel mogła się dla Pana źle skończyć, pouczył turystę asp. szt. Andrzej Jaźwiński. Na szlaku żeglownym kąpiel jest zabroniona. Ktoś płynący szybko motorówką, czy skuterem mógł Pana nie zauważyć.

 10. Braniewo: O bezpieczeństwie nad wodą z TVP1 i radiem RMF FM

  Słońce sprawia, że najchętniej wybieramy wypoczynek nad wodą. Jednak nie należy zapominać, że woda to nie tylko relaks i odpoczynek. Nad wodę zabieramy przede wszystkim zdrowy rozsądek. Wczoraj we Fromborku gościliśmy na antenie TVP1 i radia RMF FM, promując bezpieczeństwo na wodzie.