Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

01.05.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku22
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Kolizje drogowe22
Nietrzeźwi kierowcy14
30.04.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku30
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe62
Nietrzeźwi kierowcy21
29.04.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy9
27.04.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy6
26.04.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku18
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe46
Nietrzeźwi kierowcy6
25.04.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku18
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy7
23.04.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe34
Nietrzeźwi kierowcy7

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Elbląg: Wyzywał, krzyczał i zajechał drogę powodując kolizję – drogowy agresor ukarany

  Agresywnie zachowujący się 34-letni kierowca został ukarany grzywną oraz zatrzymaniem prawa jazdy na pół roku. Źródłem bezmyślnej agresji mężczyzny, który spowodował kolizję, było zachowanie innego kierowcy, który ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Agresywny 34-latek w policjantom przedstawił zupełnie inną wersję wydarzeń od rzeczywistej. Nie spodziewał się, że jego „drogowa inwencja” została nagrana przez samochodowy wideorejestrator.

 2. Nidzica: Skradzione ule wróciły do właścicieli. Sprawcy zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku

  Dwóch mieszkańców powiatu nidzickiego odpowie za kradzież kilkudziesięciu uli. Mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie gdy przygotowywali je do transportu. Znaczna ich część została zwrócona właścicielom. Za tą kradzież mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymani nie byli zamieszani w inne podobnego rodzaju przestępstwa.

 3. Dobór do Policji

 4. Rekrutacja do służby w Policji

 5. Mikołajki/Węgorzewo: Nietrzeźwi na wodzie

  W Mikołajkach dzięki łodzi hybrydowej policjanci o wiele szybciej mogą przemierzać znaczne odległości. To pozwoliło im wyeliminować nietrzeźwego amatora sportów wodnych. W Węgorzewie policyjni wodniacy zatrzymali nietrzeźwego wędkarza, a dzień wcześniej nietrzeźwego sternika. Mężczyźni pływali łodziami, nie zważając na to, że wcześniej spożywali alkohol.

 6. Komendy

 7. Region: Majówka na warmińsko-mazurskich drogach

  W długi majowy weekend, w Warmińsko-Mazurskim, nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz turystów czuwa zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze dbają zarówno o bezpieczeństwo na drogach, ale także o spokój i porządek w miejscach wypoczynku,czy podczas organizowanych imprez. Policjanci w regionie pracowali przy 121 zdarzeniach drogowych. Podczas kontroli zatrzymali 33 nietrzeźwych kierujących.

 8. KWP: Drogówka przygotowana do majówki

  Weekend majowy kojarzy się z wypoczynkiem, otwarciem sezonu grillowego, dalszymi wyjazdami, odpoczynkiem na łonie natury. Dla policjantów drogówki jest to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu i więcej patroli ruchu drogowego. Tak będą wyglądały najbliższe dni.

 9. Rzecznik KWP

 10. Olsztyn: Piesza potrącona na ul. Grunwaldzkiej, kolejna na ul. Synów Pułku. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności

  Wczoraj rano na ulicy Leonharda zginął pieszy. Policjanci poszukują kierowcy, który go potracił i nie udzielił mu pomocy. Dziś przed godziną 10.00 na ulicy Grunwaldzkiej policjanci odnotowali kolejne zdarzenie z udziałem osoby pieszej. Potrącona została kobieta. Po godzinie 13.00 na skrzyżowaniu ulic Synów Pł./ Krasickiego kierujący matizem najprawdopodobniej "zagapił się" i ruszył na czerwonym świetle potrącając kobietę przechodząca po przejściu dla pieszych.