Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

03.09.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku18
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe37
Nietrzeźwi kierowcy9
02.09.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Kolizje drogowe41
Nietrzeźwi kierowcy8
01.09.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku18
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe65
Nietrzeźwi kierowcy6
31.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe53
Nietrzeźwi kierowcy6
30.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku28
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe31
Nietrzeźwi kierowcy19
29.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy8
28.08.2015
Zatrzymani na gorącym uczynku26
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach12
Kolizje drogowe57
Nietrzeźwi kierowcy13

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Rekrutacja do służby w Policji

 2. KWP: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podziękował Pani Ewie Warych-Tur za 40-letnią pracę

  Insp. Marek Walczak Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wspólnie z kom. Mariuszem Zielińskim Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie i policjantami tej komórki spotkał się z Panią Ewą Warych – Tur. Powodem tego była decyzja pracownicy cywilnej o odejściu na emeryturę po 40. latach pracy. Spotkanie było okazją do wspomnień.

 3. Ostróda: Akt oskarżenia przeciwko 8 osobom podejrzanym m.in. o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków o wartości blisko miliona złotych

  Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyznom podejrzanym o wprowadzanie do obrotu, posiadanie znacznej ilości narkotyków, ich uprawę oraz posiadanie broni przez zatrzymanych na początku marca br. mężczyzn. Wówczas ostródzcy kryminalni w mieszkaniach sprawców zabezpieczyli kilkanaście kilogramów marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy, dwie jednostki broni palnej, ostrą amunicję i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. Zarzuty usłyszał zarówno narkotykowy hurtownik z woj. podlaskiego, wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe i rozboje, jak również mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy z nim współpracowali. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych nielegalnych środków, to blisko milion złotych. Mężczyznom mogą grozić kary do 12 lat pozbawienia wolności.

 4. Dobór do Policji

 5. Kierownictwo

 6. KWP: Insp. Marek Walczak spotkał się z najlepszymi przewodnikami psów służbowych oraz ich czworonożnymi partnerami

  Insp. Marek Walczak Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie spotkał się z najlepszymi przewodnikami psów służbowych oraz ich czworonożnymi partnerami – laureatami XV Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. Komendant nagrodził policjantów i pogratulował świetnych wyników, mówiąc „jestem bardzo dumny z tego, że mamy takich świetnych ekspertów, a praca z czworonogami wymaga nie tylko szczególnej wrażliwości i cierpliwości, lecz także olbrzymiej konsekwencji”. Z kolei asp. Czesław Ćwik z Nero i mł. asp. Mariusz Krężel z Gromem zaprezentowali, to dzięki czemu znaleźli się na podium, czyli swoje ponadprzeciętne umiejętności wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych.

 7. Ostróda: Wyjaśniają okoliczności potrącenia 8-letniej dziewczynki

  Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w Ostródzie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 8-letnia dziewczynka wbiegła na jezdnię zza zaparkowanego samochodu prosto pod nadjeżdżającą toyotę. Dziecko trafiło do szpitala. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

 8. Region: Jak minęły wakacje na Warmii i Mazurach? Odpowiadają policjanci prewencji

  O codziennej wakacyjnej służbie patrolowej, jej efektach, wsparciu policjantów z miejscowości turystycznych funkcjonariuszami OPP KWP w Olsztynie,działaniach profilaktycznych i grzechach młodości, podsumowując tegoroczne lato w regionie, opowiadają prewencjusze.

 9. Ważne - informacja dot. postępowania w sprawie firmy LEX SUPERIOR SP. Z O.O.

  W związku z licznymi zapytaniami osób, które otrzymały od KANCELARII PRAWNEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ LEX SUPERIOR SP. Z O.O. z siedzibą w Gdańsku przedsądowe wezwania do zapłaty, Komenda Miejska Policji w Olsztynie informuję, że 31 grudnia 2014 roku postępowanie zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienie przestępstwa.Policjanci radzą, aby nie pozostawiać pisma bez odpowiedzi.

 10. Kontakt