Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Samochód kilka razy dachował. Kierowca bez uprawnień zginął na miejscu

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nidzicy wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 19 letni mieszkaniec miejscowości Rozdroże w powiecie nidzickim.

Wczoraj ok. godz. 19 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w pobliżu miejscowości Rozdroże, gmina Nidzica. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do dachowania pojazdu osobowego. Do wypadku natychmiast został skierowany policyjny patrol, oraz pojazdy ratownictwa drogowego i zespół ratownictwa medycznego z Nidzicy.  Na miejscu zdarzenia służby ratunkowe zastały pojazd osobowy marki BMW, który leżał na jedni przewrócony na lewy bok. Przed pojazdem leżał mężczyzna, wobec którego niezwłocznie podjęte zostały czynności ratunkowe. Na miejsce został wezwany także śmigłowiec ratownictwa medycznego, niestety pomimo podjętej akcji retunkowej mężczyzna zmarł.

Policjanci ustalili, że 19-letni mieszkaniec Rozdroża, prowadząc samochód nie zachował należytej ostrożności, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie kilkakrotnie dachował. Kierujący w trakcie obracania się pojazdu wypadł z niego i poniósł śmierć na miejscu. Prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak w toku dalszych czynności ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wszystkie okoliczności dotyczące tego tragicznego zdarzenia są ustalane przez policjantów.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy!

Wyjątek korzystania z pasów bezpieczeństwa dotyczy:

  • osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
  • kobiety o widocznej ciąży;
  • kierującego taksówką podczas przewożenia pasażera;
  • instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;
  • policjanta lub funkcjonariusza innych uprawnionych służb - podczas przewożenia osoby zatrzymanej;
  • funkcjonariusza BOR podczas wykonywania czynności służbowych;
  • zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej;
  • konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;
  • osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim.

 

Powrót na górę strony