Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warm.: Nielegalne rośliny pomiędzy dębami. Policyjny dozór i poręczenie majątkowe wobec dwóch podejrzanych o uprawę konopi indyjskich

Kara do 2 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego, którzy hodowali krzaki konopi indyjskich na działce leśnej na terenie gminy Kiwity. W wyniku działań operacyjnych lidzbarscy kryminalni ustalili osoby podejrzane o ten proceder. Policjanci zatrzymali 23 i 24-latka w momencie, gdy ci sadzili nowe krzaki. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 55 krzaków nielegalnych roślin oraz przedmioty służące do pielęgnacji i uprawy roślin. Prokurator wobec podejrzanych zastosował policyjny dozór i poręczenia majątkowe.

Lidzbarscy kryminalni pracowali nad sprawą od kilku tygodni. W wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w momencie, gdy ci sadzili młode sadzonki krzaków konopi na ogrodzonej leśnej działce na terenie gminy Kiwity. Podejrzani uprawiali rośliny pomiędzy sadzonkami dębów. Na miejscu w samochodzie należącym do zatrzymanych oraz na działce policjanci zabezpieczyli łącznie 55 krzaków konopi indyjskich oraz przedmioty służące do pielęgnacji i uprawy roślin.

W miniony piątek prokurator wobec 23 i 24 – latka zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkańcom miasta może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mk/af