Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Pierwszy weekend wakacji przed nami. Wszystkiego bezpiecznego życzą policjanci ruchu drogowego

Dzieci rozpoczęły długo oczekiwane wakacje. Świadectwa odebrane, kwiatki wręczone, więc część już dziś wyruszy w wakacyjną podróż. O bezpieczeństwo na drogach regionu - nie tylko dzieci, ale wszystkich ich użytkowników - zadbają policjanci w białych czapkach.

„Bezpieczny weekend – pierwszy weekend wakacji” to działania warmińsko-mazurskich policjantów, które będą prowadzone na terenie województwa przez najbliższe dwa dni. Od dziś do niedzieli  funkcjonariusze będą  zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Przyjrzą się w jaki sposób przewożeni są najmłodsi uczestnicy ruchu, także podczas wyjazdów zorganizowanych.  Funkcjonariusze  będą  reagować na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Będą także kontrolować stan trzeźwości  kierujących. Tam gdzie zajdzie taka potrzeba  pokierują ręcznie ruchem by zapewnić płynność na drogach.

Często kierowcy świadomie ignorują przepisy popełniając wykroczenia. Tymczasem przekraczanie prędkości, podejmowanie niebezpiecznych manewrów jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej oraz ignorowanie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa mogą skutkować poważnymi konsekwencjami nie dla portfela ale dla życia i zdrowia. Ważne jest by  do przepisów stosowali się wszyscy użytkownicy ruchu- nie tylko kierowcy.


Wakacje to z założenia czas wypoczynku i relaksu- nie śpieszmy się, nie stresujmy. Nieważne czy dojedziemy na miejsce trochę później , ważne jest to byśmy dojechali bezpiecznie do celu. Odrobina empatii, koncentracja, zwracanie uwagi na innych na drodze oraz stosowanie się do przepisów to recepta na bezpieczne podróże.


O tym jak przygotować się do wakacyjnych podróży przeczytasz w naszym poradniku "Wakacyjne podróże, dla małych i dużych".