Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Kolejny miesiąc „Bezpiecznych Wakacji”. Dzielnicowy spotkał się z dziećmi wypoczywającymi w Świętajnie

Rozpoczął się drugi miesiąc wakacji. Szczycieńscy policjanci kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą, przypominając o bezpieczeństwie. Jeden z nich odwiedził dzieci z Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności w miejscowości Jerutki oraz uczestników warsztatów artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. Spotkania odbywają się w ramach programu „Bezpieczne Wakacje 2016”.

W piątek (05.08.2016) mł. asp. Piotr Soliwoda - dzielnicowy gminy Świętajno spotkał się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w jego rejonie. Policjant odwiedził uczestników półkolonii w Jerutkach w Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności. Następnie złożył wizytę w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie, gdzie młodzi ludzie brali udział w warsztatach artystycznych.

  • spotkanie w GOK w Świętajnie
    spotkanie w GOK w Świętajnie
  • spotkanie w Kreolii Jerutki
    spotkanie w Kreolii Jerutki

W trakcie spotkania policjant przypomniał dzieciom o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się w trackie wypoczynku letniego, jaki i w życiu codziennym oraz omówił jak ewentualnych zagrożeń unikać.

Wspólnie omawiane zasady cieszyły się dużym zainteresowanie. Dzieci korzystając z własnego doświadczenia mówiły jak należy się zachowywać oraz jakich sytuacji się wystrzegać aby nie narażać się na zagrożenia.

Spotkania policjantów dzielnicowych przeprowadzane są w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2016”.

(ESz/TM)