Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijany sternik wywrócił łódź. Teraz odpowie przed sądem

Przed sądem stanie 56-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci po tym, jak pijany najpierw sterował łodzią motorową, a następnie gdy gwałtownie skręcił łodzią ta przewróciła się i zatonęła. Na szczęście cała załoga została uratowana przez świadków zdarzenia. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają przebieg całego wydarzenia.

W sobotę w samo południe oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na jeziorze Tuchel w Kwidzinie gm. Kętrzyn wywróciła się łódź i trzy osoby topią się. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Na szczęście wszystkie osoby zostały wyciągnięte z wody przez świadków zdarzenia. Jak ustalili policjanci łodzią motorową kierował 56-letni mężczyzna, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na łodzi znajdowały się również dwie osoby, 37-letnia kobieta oraz 13-latka. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że podczas manewru zawracania początkowo łódź przechyliła się na jedną ze stron, a następnie przewróciła się i zatonęła. Wszystkie osoby płynące łodzią zaczęły się topić. Na szczęście zostały szybko wyciągnięte na brzeg przez świadków zdarzenia. Żadna z osób nie doznała obrażeń.
Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają przebieg całego zdarzenia. Wkrótce mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

(ep/rj)