Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Funkcjonariusze z „Fantazją” promują zasady bezpieczeństwa na drodze

Policjanci ruchu drogowego szczycieńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Szczytnie odwiedzili przedszkolaków w Przedszkolu „Fantazja”. Mundurowi przypomnieli o zasadach poruszania się po drodze, obowiązujących prawach i obowiązkach pieszego oraz wspólnie z dziećmi przećwiczyli w sposób praktyczny prawidłowe przekraczanie jezdni.

Wczoraj (29.09.2016) około godz. 10:00 w Przedszkolu „Fantazja” pojawili się policjanci szczycieńskiej komendy w obecności funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Mundurowi zjednoczyli siły aby wspólnie promować zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Licznie zgromadzone przedszkolaki z zaciekawienie słuchały rad, które przekazali im funkcjonariusze.

Ewa Zipper Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczytnie opowiedziała przedszkolakom o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się na drodze oraz przypomniała o zasady prawidłowego przekraczania jezdni.

  • Spotkanie mundurowych z przedszkolakami #1
    Spotkanie mundurowych z przedszkolakami #1
  • Spotkanie mundurowych z przedszkolakami #2
    Spotkanie mundurowych z przedszkolakami #2
  • Spotkanie mundurowych z przedszkolakami #3
    Spotkanie mundurowych z przedszkolakami #3

Następnie przedszkolaki pod czujnym okiem policjantów szczycieńskiej „drogówki” st. asp. Pawła Wichowskiego oraz asp. Janusza Kodzisa miały okazję w sposób praktyczny przećwiczyć i utrwalić umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze.

Wizyta funkcjonariuszy była ogromną atrakcją dla dzieci a zarazem wspaniała lekcją wychowania komunikacyjnego.

(IG/TM)