Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Czyścili kominy bez uprawnień i z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy świadczyli usługi kominiarskie pomimo, że nie posiadali do tego wymaganych uprawnień. Po wykonaniu usługi wystawiali rachunek z pieczątką nieistniejącej firmy. Dziś podejrzani usłyszą zarzuty dotyczących popełnienia oszustwa. Grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 13.30 na numer alarmowy policji zadzwonił mieszkaniec Likuz z prośba o przyjazd patrolu. Według zgłaszającego dwóch nietrzeźwych mężczyzn miało podszywać się pod kominiarzy. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 40 i 50 latka na gorącym uczynku przestępstwa. Mieszkańcy Olsztyna podając się za kominiarzy dokonywali przeglądów, odbiorów i czyszczenia przewodów kominowych. Pobierali za to opłatę w wysokości 100 złotych. Po wykonaniu usługi wystawiali rachunek z pieczątką nieistniejącej firmy.

Ponadto obaj mężczyźni byli pijani. Badanie alkomatem wykazało prawie po 3 promile w ich organizmach.
Po wytrzeźwieniu, najprawdopodobniej dzisiaj, podejrzani usłyszą zarzuty dotyczących popełnienia oszustwa. Grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

(mp/rj)