Ostróda: Zatrzymany sprawca kradzieży rowerów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zatrzymany sprawca kradzieży rowerów

Ostródzcy policjanci zatrzymali 45-latka, sprawcę kradzieży rowerów. Mężczyzna kradł jednoślady z pomieszczeń gospodarczych, sklepów, a nawet spod kościoła. Policjanci udowodnili mieszkańcowi powiatu iławskiego kradzież 15 rowerów różnych marek, których wartość oszacowano na kwotę ponad 7 tyś. złotych. 45-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (01.02.2017) policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę, który na terenie Ostródy i Iławy ukradł kilkanaście rowerów. 45-latek został zatrzymany w mieszkaniu, w którym tymczasowo przebywał. Podczas przeszukania pomieszczeń, policjanci znaleźli nożyce, które służyły mu do przecinania rowerowych zabezpieczeń. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany od kilku dni kradł rowery z klatek schodowych, pomieszczeń gospodarczych, sklepów, a nawet zaparkowanych przy kościele. Sprawca przecinał linki zabezpieczające rowery i odjeżdżał nimi z miejsca kradzieży. Zatrzymany 45-latek, wyjaśnił policjantom, że skradzionymi rowerami spłacał dług zaciągnięty u innych osób.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na postawienie mężczyźnie aż 15 zarzutów kradzieży rowerów z terenu dwóch miast. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na kwotę ponad 7 tyś. złotych. Teraz 45-latkowi za kradzieże i kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratur Rejonowy z Ostródy zastosował wobec niego policyjny dozór.

Jk/kw

Ładowanie odtwarzacza...