KWP: Policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci ćwiczyli na stadionie OSiR

Oddział Prewencji Policji z Olsztyna, Nieetatowy Pododdział Policji z Olsztyna oraz Przewodnicy Psów Służbowych wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na Stadionie OSiR w Olsztynie. Policjanci doskonalili taktykę skutecznego zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych oraz przywracania porządku.

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców zależy między innymi od szkoleń i umiejętności szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Po raz kolejny Stadion OSiR w Olsztynie stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych. W ćwiczeniach wziął udział cały stan Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna, I Kompania Nieetatowego Pododdziału Policji z Olsztyna oraz Przewodnicy Psów Służbowych. Funkcjonariusze ćwiczyli różne warianty działań w przypadku zakłócania porządku przed kibiców podczas meczów piłkarskich, m.in. trenowali usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego spotkania piłkarskiego dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych na stadionie. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów.

Tego typu ćwiczenia mają zapewnić maksymalny profesjonalizm i skuteczność podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

 

 

(rj)