Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Biskupiec: Szkolenie policjantów z udziałem strażaków i klasy mundurowej

Na terenie byłego poligonu wojskowego w Łysku odbyło się szkolenie I Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji w Olsztynie. W jej skład wchodzą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz z komend powiatowych Warmii i Mazur. Ćwiczenia odbywają się cyklicznie. Ich celem jest doskonalenie umiejętności policjantów podczas działań związanych ze zbiorowym zakłóceniem ładu i porządku publicznego.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie byłego poligonu wojskowego w Łysku odbyło się szkolenie I Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji w Olsztynie, w której skład wchodzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz z komend powiatowych województwa warmińsko-mazurskiego. Obecni byli również funkcjonariusze z drużyny wsparcia "broni gładkolufowej" Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W ćwiczeniach wzięli udział również strażacy z JRG w Biskupcu, ochotnicy z OSP Biskupiec oraz klasa mundurowa z Zespołu Szkół w Biskupcu.

 

 • Szkolenie NPP #1
  Szkolenie NPP #1
 • Szkolenie NPP #2
  Szkolenie NPP #2
 • Szkolenie NPP #3
  Szkolenie NPP #3
 • Szkolenie NPP #4
  Szkolenie NPP #4
 • Szkolenie NPP #5
  Szkolenie NPP #5
 • Szkolenie NPP #6
  Szkolenie NPP #6
 • Szkolenie NPP #7
  Szkolenie NPP #7
 • Szkolenie NPP #8
  Szkolenie NPP #8
 • Szkolenie NPP #9
  Szkolenie NPP #9

 

Szkolenia NPP odbywają się cyklicznie. Mają na celu doskonalenie umiejętności oraz zgranie ze sobą policjantów tworzących pododdziały zwarte w przypadku interwencji związanych ze zbiorowym naruszeniem ładu i porządku publicznego.

W programie ostatniego szkolenia znalazły się m.in. pokazy przygotowane przez strażaków. Funkcjonariusze z JRG w Biskupcu zaprezentowali akcje gaśniczą płonącego pojazdu, natomiast ochotnicy z zastępu OSP gminy Biskupiec przygotowali pokaz ratowniczy osoby poszkodowanej w pożarze auta.

Ładowanie odtwarzacza...

Policjanci dowiedzieli się również, jak postępować, kiedy dojdzie do zapalenia się odzieży na osobie i jak wygląda pierwsza pomoc w takich przypadkach. Młodzież z klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Biskupcu przedstawiła swoje umiejętności w zakresie musztry wojskowej.

Po całodniowych ćwiczeniach, na uczestników szkolenia czekał poczęstunek przygotowany przez strażaków.

Jak mówią organizatorzy, tego typu spotkania będą odbywały się regularnie. Współpraca służb w zakresie bezpieczeństwa jest bardzo ważna. Funkcjonariusze poznają zakres swoich obowiązków, uczą się nawzajem i wymieniają doświadczeniami.

(AB/TM)