Elbląg: „Miśki rozdają miśki” - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: „Miśki rozdają miśki”

„Popatrz mamo, miśki rozdają miśki” to słowa dziecka zasłyszane dziś pod jedną z elbląskich szkół podstawowych. Trwały tam policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dziś było nietypowo, bo policjanci z ruchu drogowego rozdawali najmłodszym… misie z policyjnym numerem alarmowym.

Te nietypowe działania swój początek miały ponad dwa miesiące temu kiedy to pani Joanna Koszyńska postanowiła podzielić się 1/3 swojej kolekcji pluszowych misiów z elbląską Policją. Wspólnie zdecydowano, że misie trafią do najmłodszych i będą rozdawane przez policjantów podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły” jako nagroda, za jazdę w foteliku i w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Dziś od 7 rano policjanci pełniąc służbę w okolicach elbląskich szkół podstawowych nagradzali dzieci, które wysiadały z aut rodziców, a były przewożone w fotelikach i zapiętych pasach. Nagrodą był policyjny miś.

- Najmłodsi na pewno zapamiętają to co im mówimy na temat bezpieczeństwa – mówi post. Grzegorz Łuczko policjant ruchu drogowego biorący udział w działaniach. – Miś którego od nas dostanie uczeń będzie przypominał o tym, że trzeba jeździć w foteliku i zapinać pasy bezpieczeństwa.

* "Miśki" - gwarowe określenie policjantów ruchu drogowego, często występujące w komunikacji radiowej CB pomiędzy kierującymi.

Kn/kw

Ładowanie odtwarzacza...