Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Kontrola pojazdu, pościg i narkotyki wyeliminowane z przestępczego rynku

Ostródzcy policjanci podczas służby patrolowej na terenie miasta zatrzymali 26-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna próbował uciec policjantom, jednak ci skutecznie mu to uniemożliwili. 26-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. W związku z tym, że odbywał karę pozbawienia wolności za czyny podobne, tym razem za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. recydywy.

W miniony poniedziałek (03.07.2017) policjanci podczas patrolowania miasta zauważyli w jednym z pojazdów znanego im z wcześniejszych interwencji młodego mężczyznę. Był m. in. zatrzymany za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W aucie siedziało dwóch mężczyzn. W pewnym momencie 26-letni pasażer chwycił z wnętrza pojazdu foliową torbę i zaczął z nią uciekać. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast pobiegł za nim. Drugi pozostał z kierowcą zatrzymanego osobowego audi na szwajcarskich numerach rejestracyjnych.

Policjant szybko dogonił i obezwładnił 26-latka, który przez cały czas był pobudzony i zachowywał się agresywnie. Jak się okazało, w foliowej torbie miał środki odurzające, pieniądze i szklane lufki. Dzięki doświadczeniu i szybkości działania interweniujących policjantów uciekający mężczyzna został zatrzymany.

26-letni pasażer i jego rówieśnik kierujący audi, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Kierowca audi po przesłuchaniu został zwolniony, a 26-letni pasażer wczoraj (04.07.2017) usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Podczas zatrzymania posiadał przy sobie 30 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy.

Śledczy będą wnioskować o zastosowanie wobec 26-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 26-latek odbywał już karę pozbawiania wolności za czyny podobne tym razem odpowie w warunkach tzw. recydywy i kara dla niego będzie surowsza.

(AK/TM)

Ładowanie odtwarzacza...