Region: Ostatni weekend sierpnia na Warmii i Mazurach - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Ostatni weekend sierpnia na Warmii i Mazurach

Policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem naszego regionu. Niestety kierowcy niestosowali się do podstawowych przepisów, które obligują ich do szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Działdowo:

W sobotni (26.08.17 r.) poranek policjanci ruchu drogowego z Działdowa pełnili służbę na terenie gminy Iłowo-Osada. Tuż po godzinie 7.00 zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes. Powodem kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się kierowca suva. 56-latek jechał 113km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Mławy nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Mimo tego, do właściwego miejscowo starosty zostanie skierowane powiadomienie, zgodnie z którym podejmie on wobec kierowcy mercedesa decyzję o utracie przez niego uprawnień do kierowania pojazdami na co najmniej 3 miesiące. Oprócz tego policjanci nałożyli na mężczyznę punkty karne i ukarali mandatem.

Braniewo:

W sobotę (26.08.17 r.) patrol ruchu drogowego na terenie gminy Braniewo zatrzymał do kontroli  pojazd, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 115 km/h. Tym samym 19 letni mieszkaniec województwa lubelskiego kierujący samochodem osobowym przekroczył dozwolona prędkość o 65 km/h. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali go 500-złotowym mandatem. Dodatkowo konto 19-latka wzbogaciło się o 10 punktów karnych. Kierujący stracił również podczas kontroli prawo jazdy. Teraz przez 3 miesiące 19-latek nie będzie mógł kierować pojazdem.

 „Prędkość”. Brawura, pośpiech, chęć zaimponowania innym, pokazania się, że jest się lepszym kierowcą to czynniki mające wpływ na popełniane wykroczenia w postaci przekraczania prędkości. Celem akcji była poprawa i zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności ograniczenie ilości wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

Mrągowo:

W piątek (25.08.17 r.) około godziny 07.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na drodze w miejscowości Woźnice. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Funkcjonariusze na miejscu zastali sprawcę kolizji oraz poszkodowanego.

Jak ustalono kierowca osobowego forda wyprzedzał osobowego hyundaia, którego w trakcie tego manewru uderzył. Funkcjonariusze szybko wyjaśnili przyczynę tego zdarzenia. Okazało się bowiem, że 31-latek wsiadł za kierownicę osobówki mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mało tego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Teraz 31 – latek odpowie za wykroczenia oraz przestępstwo. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Jn/ms/dk/kw