Region: Zatrzymani poszukiwani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Zatrzymani poszukiwani

Policjanci zatrzymali 16-latkę, która uciekła z ośrodka wychowawczego w województwie mazowieckim. Nastolatka w sklepie meblowym próbowała ukryć się przed policjantami za jedną z szaf. Natomiast funkcjonariusze z Kętrzyna podczas interwencji domowej zatrzymali 50-letni mężczyznę. Poszukiwany ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do zakazu sądowego. Także funkcjonariusze z Morąga i Działdowa zatrzymali poszukiwanych.

Kętrzyn:

Wczoraj (09.09.17 r.) około godziny 17:15 oficer dyżurny kętrzyńskiej  komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej w gminie Kętrzyn. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci. W trakcie rozmowy ze zgłaszająca  funkcjonariusze ustalili, że jej konkubent  wszczął awanturę domową. 50-latek będąc w stanie nietrzeźwości wyzywał kobietę słowami wulgarnym oraz miał ją kilkakrotnie uderzyć. Kobieta obawiając się agresywnego mężczyzny postanowiła wezwać funkcjonariuszy. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 50-latek poszukiwany jest  na podstawie nakazu zatrzymania i  doprowadzenia do zakładu  karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do zakazu sądowego. Został on zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj zostanie przewieziony do zakładu karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę.

 

Lidzbark Warmiński:

Wczoraj (09.09.17) przed południem policjanci patrolowo – interwencyjni uzyskali informację, że na terenie Lidzbarka Warmińskiego może przebywać nieletnia uciekinierka z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, mieszczącego się na terenie województwa mazowieckiego. Jak ustalili funkcjonariusze, dziewczyna miała wejść do jednego ze sklepów meblowych. Ta informacja potwierdziła się. Policjanci znaleźli 16-latkę, kiedy ta próbowała schować się przed mundurowymi za szafą.

Poszukiwana nastolatka uciekła z placówki wychowawczej w ostatnich dniach sierpnia. Dziewczyna oświadczyła mundurowym, że chciała wrócić do swoich znajomych i rodziny. 16-latka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie. Dziś zostanie przetransportowana ponownie do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Morąg:

W piątek rano (08.09.17 r.) morąscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. Pierwszy z nich został zatrzymany przez policjantów w mieszkaniu swojej siostry. 37- latek skazany był przez sąd za kradzież z włamaniem i ukrywał się chcąc uniknąć odpowiedzialności. Zgodnie z wyrokiem sądu, spędzi on najbliższe 119 dni za kratkami.

Drugiego mężczyznę policjanci zatrzymali w gminie Małdyty. 27-latek widząc wjeżdżający na jego posesję samochód ukrył się na poddaszu swojego domu. Funkcjonariusze znaleźli i zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec gminy Małdyty był skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie w stanie nietrzeźwości celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało był to wyrok w recydywie.

Zgodnie z decyzją sądu obaj zostali odkonwojowani do zakładu karnego.

 

Działdowo:

Wczoraj tuż po godzinie 21-ej do jednego z mieszkań na terenie Działdowa zapukali działdowscy funkcjonariusze. Powodem wizyty mundurowych było zgłoszenie wymagające pomocy policji. Podczas interwencji policjanci zastali w mieszkaniu m.in. 29-latkę. Okazało się, że kobieta była poszukiwana przez miejscowy sąd do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za kradzieże i zniszczenie mienia. Policjanci zatrzymali kobietę i pozostawili w policyjnym areszcie. Teraz najprawdopodobniej z Komendy Policji trafi wprost do więziennej celi.

 

Ep/mk/rsz/jn/kw