Ełk: 33-latek podejrzany o rozbój trafił do aresztu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: 33-latek podejrzany o rozbój trafił do aresztu

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 33-latek podejrzany o rozbój. Mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu portfel i telefon komórkowy. W tej sprawie policjanci zatrzymali również pasera, który sprzedał pochodzące z przestępstwa urządzenie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Wówczas pokrzywdzony został zaatakowany na klatce schodowej jednego z bloków. Napastnik uderzył go twarz,  zabrał mu telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi, a następnie uciekł.  

Policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności dotarli do świadków, którzy mogli mieć wiedzę na temat napadu. Sprawdzali każdą uzyskaną informację. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 33-letniego mężczyzny i przedstawienie mu zarzutów rozboju.

Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego na okres dwóch miesięcy. Mężczyzna był już wcześniej skazany za podobne przestępstwo, dlatego odpowie w warunkach recydywy. W takim przypadku grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili i zatrzymali drugiego mężczyznę w tej sprawie, który w jednym z lombardów sprzedał pochodzący z przestępstwa telefon. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(AKdN/AB)