Pisz/Iława: Posiadali narkotyki, zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz/Iława: Posiadali narkotyki, zostali zatrzymani

Policjanci z Iławy i Pisza zatrzymali mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Jeden z nich dodatkowo kierował passatem będąc pod ich działaniem. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny.

Pisz:

W środę (13 września br.) tuż przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie, pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Za kierownicą siedział mężczyzna. Był to 34-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego.

Funkcjonariusze sprawdzili wymagane dokumenty, a następnie stan trzeźwości kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy. Podczas kontroli drogowej 34-latek zachowywał się nerwowo i miał wyraźnie rozszerzone źrenice. Policjanci mieli podejrzenie, że kierujący może być pod działaniem środków odurzających. Poddali go badaniu testerem, który wykazał, że rzeczywiście tak jest. W tej sytuacji mężczyźnie pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a jego samochód został zholowany.

Policjanci wykonywali dalsze czynności z udziałem 34-latka w komisariacie. To właśnie tam sprawdzili, czy mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych zabronionych przedmiotów. Podczas przeszukania znaleźli u niego woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który okazał się być amfetaminą. Schowany był w slipkach mężczyzny. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 34-latka w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Jeśli dalsze analizy laboratoryjne potwierdza, że zabezpieczony przez funkcjonariuszy biały proszek to amfetamina, 34-latkowi grozi kara nawet 3 lat pobawienia wolności.

Iława:

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu jest funkcjonariuszem, który zna dobrze mieszkańców swojego rejonu i posiada wiedzę, która wykorzystywana jest do zwalczania przestępczości. Tak właśnie się stało kiedy dwóch iławskich dzielnicowych podczas obchodu swojego rejonu zauważyło 32–latka. Mężczyzna spożywał alkohol ze znajomymi. Funkcjonariusze znali mieszkańca Iławy i wiedzieli, że może posiadać przy sobie narkotyki. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Mężczyzna miał woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy, a biały proszek zbadali narkotestem. Okazało się, że była to amfetamina. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 32–latkowi, do którego się przyznał.

(as/jk/rj)