Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Pijani sprawcy przemocy domowych trafili do policyjnych cel

Policjanci zatrzymali trzech pijanych i agresywnych mężczyzn, którzy będąc pod działaniem alkoholu grozili pozbawieniem życia osobom najbliższym. Sprawcy trzeźwieją w policyjnych celach. Rodziny zostały objęte procedurą tzw. „Niebieskiej Karty”

Wczoraj trzykrotnie kętrzyńscy policjanci interweniowali w mieszkaniach na terenie powiatu, gdzie doszło do awantur domowych. W każdym przypadku sprawca przemocy domowej trafił do policyjnej celi.

 „Panie dzielnicowy pijany ojciec się awanturuje i grozi matce, że ją zabije” – taką informację o godz. 18.00 otrzymał dzielnicowy z terenu gminy Srokowo będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz o pomoc zwrócił się do kolegów pełniących służbę, którzy natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu policjanci ustalili, że pijany 50-latek wszczął awanturę z domownikami, podczas której wyzywał, ośmieszał, krytykował, ciągle niepokoił oraz groził żonie, że ją zabije. Policjanci agresywnego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejną informację o awanturze domowej na terenie gminy Kętrzyn otrzymał dyżurny około godz. 23.00. Z przekazanych informacji wynikało, że pijany partner jest agresywny, a w mieszkaniu jest małe dziecko. Pod wskazany adres udali się policjanci, którzy natychmiast odseparowali pijanego mężczyznę od domowników. Jak ustalili funkcjonariusze agresywny 58-latek używał przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swojej partnerki, szarpał ją, popychał jak również wyzywał, groził oraz poniżał. Pijany agresor został zatrzymany w policyjnym areszcie.   

Natomiast dzisiaj kilka minut przed godz. 1.00 do oficera dyżurnego zadzwoniła dziewczynka, która poprosiła policjantów o pomoc, gdyż jak przekazała „ Tata bije mamę”. Z przekazanych informacji wynikało, że cała sytuacja ma miejsce w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że pijany 35-latek popychał, wyzywał, ośmieszał, groził swojej żonie jak również wybił szybę oraz zdemolował pokój. Mężczyzna w obecności policjantów odgrażał się dalszą awanturą. Został zatrzymany i osadzony do wytrzeźwienia w policyjnej celi.

Każda rodzina objęta została procedurą tzw. „Niebieskiej Karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Przypominamy, że:

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

(ep/rj)