Gołdap: Rowerzyści „świecili przykładem” - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Rowerzyści „świecili przykładem”

Wycieczki rowerowe to ciekawy sposób spędzania czasu wolnego. Wszystko dla zdrowia, sportu i relaksu. Jednak żadna wycieczka nie zapisze się jako udana, jeśli nie będzie zorganizowana w sposób przemyślany i bezpieczny. O bezpieczeństwo gołdapskich rajdowiczów zadbali policjanci.

Grupa zapalonych cyklistów z terenu Gołdapi zorganizowała ostatnio „rajd” na Halloween po mieście i lesie Kumiecie. Prócz przygotowania sprzętu, uczestnicy musieli przejść również krótki instruktaż przepisów. To za sprawą asp. szt. Krzysztofa Zaręby z gołdapskiej policji. Uczestnikom wyprawy, zarówno tym „dużym i małym”, funkcjonariusz wręczył opaski odblaskowe. Cykliści zatem świecili na drodze przykładem.

Gołdapscy policjanci będą kontynuować akcję rozdawania rowerzystom i pieszym odblaskowych elementów i przypominania o przepisach w tym zakresie.

Zakup gadżetów był możliwy dzięki realizacji II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.