Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Drogowe interwencje wobec beztroskich, nieuważnych i nieodpowiedzialnych kierowców

24-latek jadąc ze znajomymi autem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnie. 48–latek potrącił samochodem rowerzystę, który przejeżdżał przez przejazd dla rowerów. Wyjątkową bezmyślnością popisał się 42–latek, który kierował autem bez uprawnień mając przy tym ponad 3 promile alkoholu w organizmie. To tylko kilka przykładów interwencji drogowych z jakimi muszą mierzyć się policjanci podczas służby.

Zmienne warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na warunki jakie panują na drogach. Dlatego obowiązek zachowania tzw. „szczególnej ostrożności” dotyczy wszystkich kierowców. Przekonał się o tym 24-latek, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad autem, zjechał na lewy pas jezdni, wjechał na chodnik, po czym uderzył w latarnie znajdującą się w okolicy przystanku autobusowego. Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia udzielił pomocy kierowcy, natomiast dwóm pasażerom nic się poważnego nie stało. Policjanci zatrzymali 24–latkowi prawo jazdy. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Odpowiedzialności nie uniknął także 48–latek kierujący samochodem ciężarowym, który zbliżając się do przejazdu dla rowerów nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego potrącił rowerzystę przejeżdżającego przez przejazd rowerowy. Kierującemu jednośladem na szczęście nic poważnego się nie stało. 48–latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Skrajną nieodpowiedzialnością i bezmyślnością wykazał się pewien 42-latek, którego policjanci iławskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej, gdy kierował osobową skodą. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali 42–latka oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 42-latka, który wkrótce odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub 997 przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców

(JK/TM)