Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Ukradł rower, a kilka minut później został zatrzymany przez dzielnicowych

Bywa tak, że ofiarą przestępców stają się osoby zapominalskie, roztargnione, czy niewłaściwie zabezpieczające cenne przedmioty. Przez takie właśnie zachowanie jedna z mieszkanek Iławy straciła swój rower. Dzięki czujności dzielnicowych rower wrócił do właścicielki zanim ta zorientowała się, że go nie ma.

Dzielnicowi iławskiej Komendy Policji podczas obchodu terenu służbowego zauważyli znanego im 32–latka, który prowadził rower damski. St. asp. Dominik Siestrzewitowski i mł. asp. Daniel Bonisławski wiedząc, że mężczyzna wielokrotnie karany był za kradzieże zapytali go skąd ma jednoślad. Dzielnicowi podejrzewali, że rower może pochodzić z kradzieży. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. W trakcie rozmowy z mieszkańcem Iławy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna rower ukradł z piwnicy z jednego z bloków w Iławie. Jednoślad padł jego łupem ponieważ był niezabezpieczony. 32–latek szedł z nim do lombardu żeby go sprzedać.

  • Zatrzymany mężczyzna i odzyskany rower #1
    Zatrzymany mężczyzna i odzyskany rower #1
  • Zatrzymany mężczyzna i odzyskany rower #2
    Zatrzymany mężczyzna i odzyskany rower #2
  • Zatrzymany mężczyzna i odzyskany rower #3
    Zatrzymany mężczyzna i odzyskany rower #3

Policjanci zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności okazało się, że pokrzywdzona nawet nie wiedziała, że skradziono jej rower. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo - śledczej przedstawili zarzut 32–latkowi, do którego się przyznał. Dzielnicowi oddali rower pokrzywdzonej.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)