Ełk: Mikołajkowa akcja oddawania krwi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Mikołajkowa akcja oddawania krwi

Ponad 13 litrów krwi – to wynik mikołajkowej akcji krwiodawstwa w ełckiej jednostce. Policjanci chętnie dzielą się tym bezcennym darem, a 6 grudnia był symbolicznym dniem, kiedy można było obdarować kogoś wyjątkowym prezentem.

Z okazji mikołajek policjanci zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi w ełckiej komendzie. Policyjna świetlica na kilka godzina zamieniła się w punkt poboru krwi. W działania aktywnie włączyli się zarówno funkcjonariusze, jak też pracownicy cywilni. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować, zwłaszcza w tym szczególnym dniu. Chcemy w ten sposób pomóc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Pomysłodawcą akcji był nadkom. Waldemar Przekop, który sam od wielu lat jest honorowym krwiodawcą. Dużego wsparcia organizacyjnego udzieliła także pani Joanna Skubich – prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Ełku. W działania zaangażowali się także komendanci, którzy również oddali swoją krew. Część z osób zrobiła to po raz pierwszy w życiu, jednak wielu policjantów od kilku lat jest honorowymi dawcami krwi. Na uwagę zasługuje policjant referatu patrolowo-interwencyjnego sierż. sztab. Marcin Andruszkiewicz, który ma już na swoim koncie ponad 43 litry zdanej krwi.

Łącznie personel medyczny pobrał ponad 13 litrów krwi, która trafi do potrzebujących. Oczywiście chętnych dawców z komendy byłoby więcej, ale specyfika naszej służby nie zawsze pozwalała włączyć się w akcję w konkretnym dniu.

ak/in

  • Akcja oddawania krwi
    Akcja oddawania krwi
  • Akcja oddawania krwi
    Akcja oddawania krwi
  • Akcja oddawania krwi
    Akcja oddawania krwi