Nidzica: Zatrzymany drugi ze sprawców kradzieży - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Zatrzymany drugi ze sprawców kradzieży

46-latek odpowie za kradzieże, których dokonał na terenie gminy Nidzica. W ubiegłym roku mężczyzna razem ze znajomym kilkukrotnie włamał się do różnych budynków, skąd kradli przewody elektryczne i metalowe przedmioty. Skradzione mienie cięli i sprzedawali na skupach złomu.

W ubiegłym roku nidziccy policjanci pracowali nad sprawami serii włamań na terenie gminy Nidzica. Sprawcy włamywali się do magazynów technicznych, budynków sterowni, budynków po byłej kotłowni, mleczarni czy rozlewni wód. Najczęściej kradzione były przewody elektryczne, które były wyrywane ze ścian budynków oraz grzejniki. W zainteresowaniu sprawców były również wszelkie rzeczy wykonane z kolorowych metali, a także narzędzia. Nie pogardzili również taczką, zagęszczarką do gruntu czy wewnętrzny mechanizmem kuchenki mikrofalowej.  Jak się później okazało, wszystko po to tylko, aby móc sprzedać je w punktach skupów metali kolorowych.
Długa i intensywna praca operacyjna zaowocowała we wrześniu zatrzymaniem 41-letniego mieszkańca Nidzicy. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim niewielką ilość narkotyków, a dalsze czynności pozwoliły na ujawnieniu i zabezpieczeniu ponad 11 gram amfetaminy. Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Przyznał się do popełnionych czynów,a swoje postępowanie tłumaczył brakiem pieniędzy na życie. Skradzione fanty sprzedawał w różnych skupach metali kolorowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.
W ubiegły piątek kryminalni zatrzymali drugiego ze sprawców kradzieży i włamań. Okazał się nim być 46-letni mieszkaniec Nidzicy. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty usiłowania kradzieży i kradzieży popełnionych w warunkach recydywy oraz usiłowania wyłudzenia pożyczki na kwotę 6 tys. zł.
46-latek jeszcze tego samego dnia został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 1 roku pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.
Mężczyźnie grozi kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

 

 

(id/rj)

Ładowanie odtwarzacza...