Mrągowo, Kętrzyn: Nowe radiowozy w komendach powiatowych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo, Kętrzyn: Nowe radiowozy w komendach powiatowych

Kolejne nowe radiowozy zasiliły tabor warmińsko-mazurskiej policji. Trzy z nich wyruszą na drogi powiatu mrągowskiego, a pięć na trasy w powiecie kętrzyńskim. Środki na ich zakup zostały w części przekazane przez samorządy, a w części pochodzą z budżetu Komendy Głównej Policji. Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, co przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Mrągowo

W Mrągowie odbyło się dziś (05.01.2018) przekazanie do służby nowych radiowozów, które zasiliły flotę tamtejszej komendy powiatowej. W uroczystości uczestniczył insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Obecna była też Otolia Siemieniec Burmistrz Mrągowa, Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie, przedstawiciel duchowieństwa oraz lokalne media.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie mł. insp. Robert Wierciszewski przywitał wszystkich zebranych i podziękował za wsparcie finansowe w zakupie radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu. Po przemówieniu obecny na uroczystości ks. Wiesław Świdziński poświecił nowe radiowozy mrągowskiej Policji. Kluczyki do Opla Mokki wręczyła funkcjonariuszom Burmistrz Mrągowa, która wsparła finansowo jego zakup. Kolejne kluczyki miejscowym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wraz z Pełnomocnikiem Wojewody.

 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #1
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #1
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #2
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #2
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #3
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #3
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #4
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #4
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #5
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #5
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #6
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #6
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #7
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #7
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #8
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #8
 • Przekazanie radiowozów w Mrągowie #9
  Przekazanie radiowozów w Mrągowie #9

Do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie trafiły trzy oznakowane pojazdy. Pierwszy z nich - marki Opel Mokka X - został wyprodukowany w 2017 roku i jest specjalnie przygotowane na potrzeby Policji. Środki na jego zakup zostały przekazane w części przez Urząd Miejski w Mrągowie oraz przez Komendę Główną Policji. Radiowóz użytkowany będzie przez policjantów Referatu Patrolowo-Interwencyjnego.

Do tego samego referatu trafił również Volkswagen Transporter 6. Natomiast do Ogniwa Ruchu Drogowego trafiła Kia Ceed. Zakup tych dwóch aut sfinansowany został z rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020.

Kętrzyn

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie także dziś odbyło się uroczyste przekazanie policjantom pięciu nowych radiowozów. Jeden radiowóz oznakowany Hyundai i20 oraz 4 pojazdy nieoznakowane marki Citroen C3. Dotację na zakup radiowozów przekazali Starosta Kętrzyński, Burmistrz Miasta Kętrzyn, Burmistrz Reszla, Burmistrz Korsz oraz Wójt Gminy Kętrzyn.

Radiowozy zostały zakupione przy współfinansowaniu samorządów lokalnych i budżetu Komendy Głównej Policji. Przekazane środki to dowód ogromnego zaangażowania lokalnych samorządów w poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kętrzyńskiego. Przekazane auta będą wspierać codzienną służbę policjantów na terenie całego powiatu kętrzyńskiego.

W uroczystości udział wzięli: Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie, insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Ryszard Niedziółka Starosta Kętrzyński, Krzysztof Hećman Burmistrz Miasta Kętrzyn, Marek Janiszewski Burmistrz Reszla, Ryszard Ostrowski Burmistrz Korsz, Paweł Bobrowski Wójt Gminy Kętrzyn oraz lokalne media. Obecny na uroczystości ks. kan. Andrzej Orłowski - duszpasterz kętrzyńskich policjantów, poświęcił pojazdy. W uroczystości uczestniczyli również pracownicy cywilni oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie na czele z komendantem insp. Dariuszem Ślęzakiem, funkcjonariusze z komisariatów Policji w Korszach i Reszlu.

Jak podkreślił insp. Dariusz Ślęzak zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz samorządu. Inicjatywa ta świadczy o bardzo dobrej współpracy samorządów z Policją, jak również o zaangażowaniu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Pojazdy, które zostały uroczyście przekazane będą wspierać codzienną służbę policjantów na terenie całego powiatu kętrzyńskiego.

 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #1
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #1
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #2
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #2
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #3
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #3
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #4
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #4
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #5
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #5
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #6
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #6
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #7
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #7
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #8
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #8
 • Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #9
  Przekazanie radiowozów w Kętrzynie #9

Wszystkie nowe auta służbowe, które trafiają w ręce warmińsko – mazurskich policjantów, zostały wcześniej przystosowane do służby w policji, zgodnie z przygotowaną specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

(DK/EP/TM)