Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo / Rybno: Podejrzani o kradzież nie unikną odpowiedzialności, a poszukiwani trafią za kraty

Pewien mieszkaniec gminy Iłowo-Osada był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Został zatrzymany przez policyjny patrol i przekazany do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Policjanci z Lidzbarka zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców gminy Rybno, którzy kradli sprzęt rolniczy z niezamieszkałej posesji na terenie Rybna. Tu również okazało się, że jeden z podejrzanych był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Działdowo

W poniedziałek (08.01.2018) policjanci z Działdowa pełnili służbę patrolową na terenie gminy Iłowo-Osada. Podczas patrolu ulicami Iłowa, około godz. 9:30, zatrzymali do kontroli młodego mieszkańca gminy. Okazał się nim poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Działdowie 25-latek. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie rozboju i uszkodzenie ciała innej osoby oraz 2 lat pozbawienia wolności za kradzież cudzej rzeczy i kradzież z włamaniem. Policjanci doprowadzili iłowianina do komendy w Działdowie, a następnie przekazali do miejscowego aresztu śledczego. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi.

Rybno

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia dotyczącego kradzieży sprzętu z terenu niezamieszkałej posesji w miejscowości Rybno. Zdarzenie miało miejsce na początku stycznia 2018 roku, a o grasujących w tym miejscu „złodziejach” poinformował jeden z mieszkańców. Mężczyzna zauważył dwóch mężczyzn na terenie nieruchomości, w której nikt nie mieszkał. Podejrzewał, że mogą wynosić z niej jakieś przedmioty. Po dojechaniu we wskazane miejsce, policyjny patrol ujawnił stojącego przed posesją mężczyznę wraz ze starą rozdrabniarką do buraków dla zwierząt. Drugi z mężczyzn znajdował się na terenie posesji. Zauważywszy policjantów zaczął uciekać, jednak chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariusza prewencji z Lidzbarka. Policjanci ustalili, że mężczyźni weszli na teren posesji i z niezamieszkałego budynku wynieśli rozdrabniarkę. Obaj podejrzani odpowiedzą najprawdopodobniej za wykroczenie dokonania kradzieży. Ponadto podczas sprawdzania okazało się, że jeden z podejrzanych był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności oraz ustalenia miejsca pobytu w związku z dokonaną w przeszłości kradzieżą z włamaniem.

(JN/TM)