Bartoszyce, Braniewo: Prosto z salonu na drogi powiatu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce, Braniewo: Prosto z salonu na drogi powiatu

Policjanci z Bartoszyc i Braniewa wzbogacili się o nową flotę samochodową. Do tej pierwszej jednostki trafiły 2 nowe oznakowane radiowozy tj. Volkswagen T6 i Opel Mokka. Natomiast jednostka w Braniewie otrzymała 3 pojazdy: Kia Ceed, Opel Astra i Hyundai I20. Zakup nowych pojazdów został sfinansowany ze środków budżetowych policji i środków przekazanych przez władze samorządowe. W uroczystym przekazaniu kluczyków do radiowozów, uczestniczył policjanci oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Bartoszyce:

Dziś (11.01.18 r.) na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, odbyło się uroczyste przekazanie 2 nowych, oznakowanych radiowozów. Flotę samochodową, bartoszyckiej jednostki zasilą VW T6 i Opel Mokka. Opel to radiowóz, którego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysława Fiertka w pozyskanie potrzebnych środków finansowych i wsparciu lokalnych władz samorządowych. Połowa środków finansowych, potrzebnych na zakup opla, pochodziła z budżetu Urzędu Gminy w Bartoszycach, Urzedu Miasta w Bartoszycach i Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, druga część funduszy to środki Policji.

W uroczystości brali udział: Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie, Starosta Powiatu Bartoszyckiego Pan Wojciech Prokocki, Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego Pan Jan Zbigniew Nadolny, Wójt Gminy Bartoszyce Pani Jadwiga Gut, Burmistrz Miasta Bartoszyce Pan Piotr Petrykowski, inspektor Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Kapelan Policji Ksiądz Prałat Jan Jarosz oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach, mł. insp. Przemysław Fiertek podziękował Panu Staroście, Panu Burmistrzowi i Pani Wójt za pomoc w sfinansowaniu zakupu jednego z radiowozów. Kapelan policji poświęcił radiowozy i życzył zawsze bezpiecznej służby. Kluczyki do Opla przekazali Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Oba radiowozy jeszcze w tym tygodniu rozpoczną służbę na drogach powiatu bartoszyckiego. Auta są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort służby.

Braniewo:

W czwartek (11.01.17 r.) na placu braniewskiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie funkcjonariuszom nowych radiowozów. Flotę policyjnych radiowozów zasiliły 3 pojazdy tj. Opel Astra z silnikiem benzynowy o pojemności 1.6 i mocy 200 KM, Kia Cee'd z silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 i mocy 135 KM oraz Hyundai i20 z silnikiem benzynowym  o pojemności 1.2 i mocy 75 KM. Opel Astra oraz Kia Cee'd będą wykorzystywane podczas codziennej służby przez policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, a Hyundai przez dzielnicowych.

Dwa pojazdy tj. Opel Astra i Hyundai zostały zakupione ze środków budżetowych policji oraz władz samorządowych tj. Starostwa Powiatowego w Braniewie, Miasta Braniewa, Gminy Braniewo, Miasta i Gminy Frombork, Gminy Wilczęta, Gminy Płoskinia, Gminy Lelkowo oraz Miasta i Gminy Pieniężno. Kia Cee'd w całości została zakupiona ze środków Komendy Głównej Policji.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych. Jarosław Babalski Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej, Dyrektor elbląskiej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Karolina Motyka-Kozioł, Burmistrz Miasta Braniewa Monika Trzcińska, Starosta powiatu braniewskiego Leszek Dziąg, Wójt Gminy Tomasz Sielicki, Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno Kazimierz Kiejdo, Burmistrz Miasta i Gminy Frombork Małgorzata Wrońska, Wójt Gminy Lelkowo Stanisław Popiel. Policję reprezentowali Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Braniewie kom. Tateusz Telenga wraz z Pierwszym Zastępcą nadkom. Krzysztofem Pytlarczykiem oraz kadrą kierowniczą braniewskiej komendy. Pojazdy poświęcił proboszcz ks. Leszek Galica – kapelan braniewskich policjantów.

Mk/ds/kw