Ostróda: Nowe radiowozy na drogach powiatu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Ostróda: Nowe radiowozy na drogach powiatu

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom trzech radiowozów. Dwa ople mokka trafią do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Morągu. Zakup pojazdów sfinansowany został wspólnie przez jednostki samorządowe powiatu oraz Komendę Główną Policji. Bmw zakupione zostało w ramach programu modernizacji służby. Użytkować je będą policjanci ostródzkiej drogówki.

Wczoraj na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odbyła się uroczystość przekazania policjantom trzech nowych radiowozów. W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztof Bilicki, Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Miłakowa Aleksander Gawryluk, Komendant Komisariatu Policji w Morągu nadkom. Marek Kaszuba wraz z zastępcą nadkom. Bogdanem Królikowskim oraz kadra kierownicza ostródzkiej komendy. Kluczyki do samochodów odebrali policjanci, którzy będą zasiadać za kierownicą nowych radiowozów. Pojazdy poświęcił Ksiądz Dziekan Roman Wiśniowiecki kapelan ostródzkich funkcjonariuszy.

Dwa oznakowane ople mokka trafią do Komisariatu Policji w Morągu. Pojazdy te zostały zakupione w ramach programu „50x50”. Połowa kwoty została przekazana przez lokalne samorządy, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji.

Koszt radiowozów to ponad 160 tysięcy złotych. Dotacje na zakup przekazali Burmistrz Miłakowa oraz Burmistrz Morąga.

Jak podkreślił w swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski

„Zakup radiowozów nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych. Dobra współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Ostróda oraz na lepsze warunki pracy policjantów”.

Nieoznakowane bmw trafi do policjantów ostródzkiej drogówki. Radiowóz został zakupiony i przekazany przez Komendę Główną Policji w ramach programu modernizacji służby.

ab/in

 • Nowe radiowozy
  Nowe radiowozy
 • Nowe radiowozy
  Nowe radiowozy
 • Nowe radiowozy
  Nowe radiowozy
 • Nowe radiowozy
  Nowe radiowozy
Ładowanie odtwarzacza...