Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Poranna mgła, złe warunki na drodze, chwila nieuwagi – to krótka recepta na wypadek

Aby doszło do wypadku drogowego trzeba naprawdę niewiele. Wystarczy zaspany kierowca, poruszający się ze zbyt dużą prędkością, na mokrej drodze, wśród panującej mgły. Przepis na wypadek gotowy. Sprawdziła to m. in. 24-latka, która wcześnie rano w Pasymiu uderzyła w słup oświetleniowy. Nieco później w Nowych Kiejkutach 21-latek czołowo zderzył się z ciężarówką, a w Iławie 68-latek doprowadził do bocznego zderzenia z innym kierującym.

Szczytno

Dzisiejszy ranek okazał się pracowity dla policjantów ze szczycieńskiej jednostki z powodu zaistniałych zdarzeń drogowych. Pierwszy z nich, tuż przed godz. 6:00 rano miał miejsce na drodze krajowej nr 53 w Pasymiu. Tam 24-letnia kierująca toyotą najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i uderzyła w stojący na poboczu słup oświetleniowy. Kobietę z obrażeniami kręgosłupa przetransportowano do olsztyńskiego szpitala.

Kilkadziesiąt minut później w miejscowości Nowe Kiejkuty, na zakręcie drogi w obrębie skrzyżowania, czołowo zderzyły się dwa pojazdy: osobowy VW Polo oraz ciężarowy MAN. W wyniku zderzenia kierowca polo został zakleszczony w aucie. Po wydostaniu z samochodu mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Biskupcu. Teraz szczycieńscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny zaistniałych wypadków drogowych.

Iława

Kilkadziesiąt minut później i kilkadziesiąt kilometrów dalej, kilka minut przed godz. 8:00 na jednej z iławskich ulic 68-letni kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z kierującym samochód. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Wcześniej, kilka minut przed godz. 7:00, 49-latka kierująca audi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego uderzył w tył poprzedzających ją samochodów, które zatrzymały się ponieważ na drogę wybiegła sarna. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Natomiast 49–latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem.

Działdowo

Policjanci powiatu działdowskiego wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło w ciągu ostatniej doby. Wczoraj (01.02.2018) około godz. 14:30 na terenie gminy Rybno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejscu policjanci zastali dwa uszkodzone pojazdy m-ki Citroen oraz Mazda. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Tuczki, kierująca citroenem 39-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi mazda. W wyniku bocznego zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznały pasażerki z mazdy, które trafiły do szpitala w Działdowie. Obie kierujące pojazdami były trzeźwe.

Natomiast dzisiaj rano na terenie gminy Działdowo policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia z udziałem pojazdu marki VW. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca autem na łuku drogi, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze wpadła w poślizg, a następnie auto dachowało. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, kierująca oraz 10-letnie dziecko, których karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Działdowie. Kierująca autem była trzeźwa.

 

 • Zdarzenie w powiecie działdowskim #1
  Zdarzenie w powiecie działdowskim #1
 • Zdarzenie w powiecie działdowskim #2
  Zdarzenie w powiecie działdowskim #2
 • Zdarzenie w powiecie działdowskim #3
  Zdarzenie w powiecie działdowskim #3

Kętrzyn

Przed godz. 7:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na trasie Reszel - Samławki na wysokości miejscowości Mnichowo w gminie Reszel. Z przekazanych informacji przez Wojewódzkie Centrum Powiadomienia Ratunkowego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki Opel Vectra nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni zjechała na lewy pas, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście nie odniosła obrażeń i zakończyło się na kolizji drogowej.

 

 • Zdarzenie w powiecie kętrzyńskim #1
  Zdarzenie w powiecie kętrzyńskim #1
 • Zdarzenie w powiecie kętrzyńskim #2
  Zdarzenie w powiecie kętrzyńskim #2

Mimo wielu przedsięwzięć podejmowanych przez Policję i inne podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że przede wszystkim bezpieczeństwo zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. Zasada ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego powinna przyświecać nam zawsze, niezależnie od naszego doświadczenia na drodze i warunków atmosferycznych.

(esz/jk/kr/tm)