Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Działdowo

Działdowo, Giżycko: Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot Boxer. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z którą poruszał się pojazd. Kierujący autem jechał z prędkością 116km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Podobny los spotkał kierującą mazdą. 53-latka w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 102km/h.

Działdowo

Wczoraj po godzinie 9.00 policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot Boxer. Kierowca pojazdu poruszał się jedną z ulic w Działdowie z prędkością 116 km/h. Kierowcą auta okazał się  36-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Mężczyzna otrzymał mandat i punkty karne za przekroczenie prędkości. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które trafi teraz do miejscowego starosty celem wydania decyzji o czasowym zatrzymaniu kierującemu peugeotem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące.

Giżycko

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w minioną sobotę na ulicy Obwodowej dokonywali kontroli pomiaru prędkości, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Około godziny 9.00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 102 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę mazdy do kontroli drogowej. 53-latka za przekroczenie dozwolonej prędkości została ukarana mandatem w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Z uwagi na fakt, że kierująca autem przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do właściwego starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

jn/ich/in