Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Pisz

Pisz: Zorganizował integracyjnego grilla dla rodzin zastępczych z powiatu piskiego - charytatywna działalność mł.asp. Adama Trzonkowskiego

Dzielnicowy mł. asp. Adam Trzonkowski znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Przeprowadził już zbiórkę nakrętek od butelek zbierając pieniądze na chore rodzeństwo. Zorganizował w tym celu również festyn w Białej Piskiej oraz imprezę dla najmłodszych z rodzin zastępczych z okazji „Dnia Dziecka”. Tym razem, wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu, zorganizował integracyjnego grilla dla rodzin zastępczych z powiatu piskiego.

O dzielnicowym z Komisariatu Policji w Białej Piskiej mł. asp. Adamie Trzonkowskim mówiliśmy już wielokrotnie z uwagi na jego działalność charytatywną. Adam prowadzi zbiórkę nakrętek od butelek, które później sprzedaje, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznacza na leczenie i rehabilitację chorego rodzeństwa z Pisza. W minionym roku zorganizował też festyn dla najmłodszych z rodzin zastępczych z powiatu piskiego z okazji „Dnia Dziecka” oraz charytatywny koncert w Białej Piskiej.

Tym razem dzielnicowy, wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu, zorganizował integracyjnego grilla dla rodzin zastępczych z powiatu piskiego. Spotkanie odbyło się w bardzo malowniczym miejscu - w Leśniczówce Kulik niedaleko Pisza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Piskiego, Pan Andrzej Nowicki, który przyjechał do leśniczówki, aby spotkać się z uczestnikami.

W imprezie wzięło udział około 60 podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu. Oprócz tradycyjnych kiełbasek i czegoś słodkiego, nie zabrakło też atrakcji dla uczestników. Były gry i zabawy dla najmłodszych oraz turniej piłki nożnej. Najmłodsi korzystali z uroków zimy jeżdżąc na sankach i bawiąc się na śniegu.

Ideą pikniku było spotkanie się wszystkich rodzin zastępczych z całego powiatu. Była to doskonała okazja do integracji, ale także do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat trudnego zadania bycia rodzicem zastępczym. Integracyjny grill był również sposobnością do tego, aby dzieci z tych rodzin bliżej się poznały i być może nawet zaprzyjaźniły.

Jak mówi Adam Trzonkowski: „organizacja tego typu przedsięwzięć wymaga wiele pracy i wolnego czasu, ale przynosi niesamowitą satysfakcję. Wspólnie z PCPR zorganizowaliśmy integracyjnego grilla, mimo że planowaliśmy kulig. Niestety, zima nam nie dopisała, choć już od jakiegoś czasu wypatrywaliśmy śniegu. Zamiast kuligu spotkaliśmy się w przepięknej leśniczówce o nazwie Kulik. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie przedsięwzięcie, w które się zaangażowałem”.

asz/in

  • Integracyjny grill dla rodzin zastępczych
    Integracyjny grill dla rodzin zastępczych
  • mł.asp. Adam Trzonkowski
    mł.asp. Adam Trzonkowski
  • mł.asp. Adam Trzonkowski
    mł.asp. Adam Trzonkowski