Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Policyjne działania przeciwko narkotykom i alkoholowi za kierownicą

Policjanci pełniący służbę na drodze cyklicznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych kierowców lub takich, którzy wsiadają za kółko po zażyciu środków podobnie działających do alkoholu. W piątkowy poranek takie działania prowadzili policjanci z powiatu działdowskiego.

Działania pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostały przeprowadzone w piątkowy poranek (02.03.2018). Ich głównym celem było badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami poruszających się drogami powiatu działdowskiego. W działaniach brali udział policjanci patrolowo-interwencyjni z Działdowa oraz z Lidzbarka, dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego.

Policjanci przebadali łącznie 491 kierujących i ujawnili jednego kierowcę, który prowadził samochód po użyciu alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Lidzbarskiej w Działdowie. Mieszkaniec gminy miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Jazda samochodem  po spożyciu alkoholu stanowi wykroczenie, za co grozi mu kara aresztu lub grzywny. Sąd obligatoryjnie orzeka do tego zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

(kr/tm)

  • Policyjne działania #1
  • Policyjne działania #2
  • Policyjne działania #3