Olsztyn: I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie

W Olsztynie po raz pierwszy odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Impreza sportowa została zorganizowana przez Zespół Kadr i Szkolenia wraz z Zarządem Związku Terenowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Patronat nad imprezą objął Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Siatkowej.

Wczoraj (04.04.2018r.) w hali sportowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 w godzinach 07:30 – 15:30 rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej. O puchar Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie walczyło 60 policjantów, którzy stworzyli 9 drużyn.

Głównym celem turnieju była integracja środowiska policyjnego oraz popularyzacja aktywności fizycznej wśród funkcjonariuszy z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania i wszystkim uczestnikom turnieju zagwarantowali przede wszystkim dobrą zabawę.

Wszystkie drużyny, do samego końca walczyły o zdobycie jak największej liczby punktów i jak najlepszego miejsca w ostatecznej klasyfikacji. Zwycięzcą rozgrywek okazali się policjanci reprezentujący Wydział Interwencyjny I Sztabu Policji, na drugim miejscu uplasowała się drużyna dzielnicowych z Posterunku Policji w Olsztynie, a trzecie miejsce wywalczyli policjanci z Komisariatu Policji z Dobrego Miasta. Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, policjantom, którzy stanęli na podium wręczył medale, a drużyna, która zajęła I miejsce został nagrodzona pucharem.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

•  I – Wydział Interwencyjny i Sztabu Policji KMP w Olsztynie

•  II – Posterunek Policji w Olsztynie

•  III – Komisariat Policji w Dobrym Mieście

•  IV – Komisariat Policji w Barczewie

•  V – Wydział Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie

•  VI – DREAM-TEAM ( Wydział Prewencji i Rewir Dzielnicowych II)

•  VII – Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Olsztynie

•  VIII – Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie

•  IX – Wydział Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie

Wszystkim drużynom biorącym udział w rozgrywkach serdecznie gratulujemy. Dziękujemy policjantom z Zespołu Kadr i Szkolenia z olsztyńskiej jednostki oraz przedstawicielowi Zarządu Związku Terenowego KMP w Olsztynie za zorganizowanie i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas I Turnieju Piłki Siatkowej. Dziękujemy również Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za objęcie imprezy swoim patronatem oraz za zagwarantowanie uczestnictwa dwóch niezależnych sędziów. Mamy nadzieję, ze takie imprezy będą odbywały się cyklicznie.