Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce / Górowo Iławeckie: Był pijany, siłą odebrał kluczyki 66–latkowi, bo chciał sobie pojeździć. Teraz ma policyjny dozór

Pewien 30-latek miał tak silną potrzebę „przejechać się oplem”, że siłą odebrał kluczyki właścicielowi auta. 66-latek nie chciał oddać kluczyków napastnikowi, tym bardziej, że ten był pijany. Na tym nie koniec skandalicznego zachowania 30–latka. W trakcie jazdy autem uszkodził je, a gdy zauważył, ze właściciel próbuje wezwać policję, wyrywał mu z dłoni telefon. Agresora zatrzymali policjanci i postawili go przed obliczem prokuratora.

W miniony wtorek (10.04.2018) pijany 30–letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie bardzo zapragnął pojeździć samochodem. O kluczyki do auta poprosił znajomego swojej sąsiadki. Gdy 66–latek nie chciał się na to zgodzić, widząc, że 30–latek jest pijany, wzbudził w nim agresję. Młody mężczyzna nie dał za wygraną i siłą odebrał kluczyki właścicielowi, wsiadł do auta i jeździł oplem nie przejmując się przeszkodami. Poważnie uszkodził przy tym opla, a jak się zorientował, że właściciel auta wzywa policję, zatrzymał się i próbował siłą odebrać mu telefon. Po wszystkim porzucił samochód i uciekł. Wkrótce zatrzymali go policjanci. Przeprowadzone badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Ładowanie odtwarzacza...

Mężczyzna trzeźwiał w policyjnej celi. Dziś (12.04.2018) w Prokuraturze Rejonowej w Bartoszycach usłyszał 3 zarzuty: zaboru pojazdu, zmuszenia osoby do zaniechania określonego zachowania i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Prokurator wydał postanowienie o dozorze policji wobec 30–latka oraz o zakazie kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

(mk/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna