Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Po kolizji odjechała z miejsca zdarzenia. Została zatrzymana na terenie sąsiedniego powiatu

34-letnia kierująca audi na rondzie uderzyła w bok passata. Kobieta zlekceważyła zaistniałą sytuację i odjechała z miejsca zdarzenia drogowego. Dzięki sprawnym działaniom policjantów została zatrzymana na terenie powiatu oleckiego. Była trzeźwa i nie potrafiła podać powodów swojego zachowania. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na rondzie przy ul.Kilińskiego w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że w bok volkswagena passata uderzył pojazd audi. Passat obrócił się o 90 stopni. Kierowca audi bez zainteresowania odjechał z miejsca zdarzenia. Passatem podróżowała matka z dwojgiem małych dzieci. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że dzieci i kierująca nie doznali obrażeń.  
Policjanci dzięki monitoringowi miejskiemu ustalili numer rejestracyjny sprawcy tej kolizji. Oficer dyżurny o ustaleniach poinformował komendy z sąsiednich powiatów. Dzięki sprawnym działaniom wskazany pojazd został zatrzymany na terenie powiatu oleckiego przez tamtejszych funkcjonariuszy. Okazało się, że za kierownicą audi siedzi 34-letnia mieszanka Olecka. Kobieta była trzeźwa, ale nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego odjechała z miejsca zdarzenia drogowego. Biorąc pod uwagę okoliczności zaistniałej sytuacji oraz zachowanie kierującej policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.
Teraz kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara grzywny.

(akdn/rj)