Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Braniewo

Braniewo, Frombork: Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą we Fromborku

Pokaz ratownictwa wodnego, praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz edukacyjne rozmowy – to wszystko dla uczniów z Zespołu Szkół we Fromborku przygotowali policjanci i strażacy w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą''. Największą atrakcją dla młodych słuchaczy była możliwość przepłynięcia się policyjną łódką oraz strażackim pontonem.

Akcja informacyjno-edukacyjna adresowana jest do przebywających nad wodą dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Cel jest jeden – zadbać o bezpieczeństwo wypoczywających poprzez propagowanie właściwych zachowań. Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wczoraj w działania zaangażowali się policjanci wspólnie ze strażakami. We fromborskim porcie blisko 100 uczniów czujnie przypatrywało się pokazowi ratownictwa wodnego. Chwilę w później, w namiotach promocyjnych funkcjonariuszy dwóch służb, czekały na nich fantomy medyczne, na których najmłodsi ćwiczyli przeprowadzanie resuscytacji. Na koniec uczniowie znów stanęli nad wodą, gdzie oczekując na stanie się pasażerem policyjnej łodzi, czy strażackiego pontonu – słuchali cennych rad dotyczących ich bezpieczeństwa, a także odpowiadali na zadawane pytania.

Kolejne działania już w najbliższy piątek w Braniewie.

js/in

Ładowanie odtwarzacza...